اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی دانشگاه علامه تا خاتمه شهریور افتتاح می گردد

به گزارش مجله عکسفا، معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علامه طباطبائی گفت: اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی در باغ سیب مهرشهر کرج، شهریورماه سال جاری افتتاح می گردد.

اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی دانشگاه علامه تا خاتمه شهریور افتتاح می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، غلامعلی کارگر از سرگیری فرایند اجرایی پروژه های عمرانی دانشگاه از جمله اقدامات حوزه عمرانی اطلاع داد و اظهار کرد: در حوزه مدیریت فنی و عمرانی دانشگاه در مدت کمتر از یک سال گذشته شاهد اجرایی شدن پروژه های عمرانی هستیم. نمونۀ آن پروژه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی است که اخیراً این قرارداد با استفاده از اعتبارات اسناد خزانه به قرارداد پیمان کل تبدیل شد و کلیه پرداخت های آن به وسیله اسناد خزانه به پیمانکار منتقل شد که اجرایی شدن آن با اعتبارات اسناد خزانه پدیده ای نو و بدیع در سطح دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی است.

کارگر در ادامه مطرح نمود: در زمینه تجهیز و ایمن سازی مرکز اقامتی و تفریحی کیش مهر (با توجه به ضرورت پایدارسازی و ایمن سازی) نیز اقداماتی با استفاده از هزینه کرد اعتبار اسناد خزانه انجام شد. از دیگر اقدامات عمرانی در حال انجام، احداث اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی در مهرشهر کرج است.

وی یادآور شد: با توجه به سیاست دانشگاه مبنی بر اختصاص فضایی برای فعالیت های فوق برنامه، اردوگاه تفریحی و فرهنگی دانشجویی در مجموعه باغ سیب مهرشهر کرج در حال آماده سازی است. با توجه به وسعت این مجموعه کار دیوارکشی و نیز کاشت درخت در 30 هکتار از اراضی آن صورت گرفته است که امیدواریم تا سرانجام شهریورماه به بهره برداری برسد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به سیاست دانشگاه در ارائه خدمات به دانشجویان تحصیلات تکمیلی غیربومی در ایام کرونا بیان کرد: با توجه به دغدغۀ رئیس محترم دانشگاه و سایر متولیان مسئول در ارتباط با مسائل آموزشی و دانشجویی دانشجویان به منظور ارائه تسهیلات اقامتی کوتاه مدت به دانشجویان غیر بومی مقاطع تحصیلات تکمیلی، کار تجهیز دو مجموعه اقامتی برای ارائه خدمات هتلی به این دانشجویان با ظرفیت 100 نفر در دو مجموعه خوابگاه مهدیه و نیز ساختمانی در مجاورت دانشکده الهیات و معارف اسلامی در حال انجام است.

وی توضیح داد: این اقدام در راستای برطرف احتیاج دانشجویان برای اسکان موقت در ایام دفاع از سرانجام نامه ها و دیدار با استادان برای دانشجویان غیربومی پیش بینی شده است.

کارگر با تشریح اقدامات صورت گرفته در مدیریت های مختلف این حوزه ادامه داد: به طور کلی در این حوزه، پنج مدیریت به صورت زیربنایی، وظیفۀ پشتیبانی و ارائه خدمت را بر عهده دارد. به طور خاص در بخش مدیریت مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه طی شش ماه گذشته، حمایت کامل از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی مرتبط با این بخش به ویژه با حوزه معاونت آموزشی دانشگاه در موضوع شیوع ویروس کرونا و برگزاری کلاس ها و امتحانات به صورت مجازی از اصلی ترین برنامه ها بوده است. همچنین در این بخش در نظر است از ترم آینده در راستای بهبود خدمات آموزش مجازی، طرح و برنامه های جدیدی حمایت و اجرایی گردد.

وی در ادامه توضیح داد: پیگیری تصویب طرح جامع دانشگاه علامه طباطبائی در منطقه 22 از دیگر اقدامات حوزه مسئولیت این معاونت است. دانشگاه ما از معدود دانشگاه هایی است که طبق سیاست های اقتصادی ابلاغی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت امور اقتصاد و دارایی بعضی از امور و پروژه ها را بر اساس جذب و هزینه کرد تمام اعتبارات اسناد خزانه سال 98 صرف نموده است. در ادامه این اعتبارات را در سال 99 بر اساس پروژه ها تعریف شده و هزینه های پروژ ها به اسناد خزانه ابلاغی دولت تبدیل شده است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: این معاونت با همکاری دفتر حقوقی دانشگاه پفرایندۀ طرح جامع پردیس شماره 1 و 2 را تنظیم نموده که ان شاءلله طرح جامع دانشگاه علامه طباطبائی در کمیسیون شماره پنج شهرداری تهران به زودی به تصویب خواهد رسید و بر اساس آن طرح جامع دانشگاه علامه طباطبائی در منطقه 22 شهرداری تهران مکان یابی خواهد شد.

کارگر گفت: همچنین پروژۀ احداث دانشکده های حقوق و علوم سیاسی و دانشکده علوم اجتماعی در پردیس شماره 1 دانشگاه و نیز آمفی تئاتر با ظرفیت 600 نفر از دیگر اقدامات عمرانی زیربنایی و اساسی سال 99 است که با مساعدت همکاران دفتر حقوقی در حال پیگیری است.

وی اتخاذ سیاست های جدید به منظور صرفه جویی را از دیگر اقدامات این حوزه برشمرد و اضافه نمود: با اجرای طرح حذف سرویس ایاب و ذهاب مدیران، حذف پست های مدیریتی در معاونت دانشجویی و اداری اقتصادی دانشکده ها شاهد صرفه جویی 3.5 میلیارد تومانی بوده ایم. همچنین در این خصوص با اجرای سیستم آبیاری قطره ای اراضی باغ سیب کرج به جای آبیاری غرق آبی، اجرای سیستم آبیاری قطره ای درختان اراضی بالادست پردیس شماره یک، علاوه بر صرفه جویی، توسعه و پیشرفت اجرایی شدن مدیریت سبز را در دانشگاه علامه طباطبائی دنبال می کنیم.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علامه طباطبائی همچنین با توجه به پرداخت بدهی معوق دانشگاه از سال 98 به بیمه پارسیان (بیمه مکمل درمان) گفت: خوشبختانه این بدهی تسویه و مطالبات معوق همکاران از سوی بیمه گذار پرداخت شد.

وی اضافه نمود: در مورد بیمه مکمل سال جدید نیز با پیگیری های مدیریت امور اداری و اداره رفاه، قرارداد جدید با یکی از کارگزاری های رتبه یک بیمه دانا منعقد شد و در این قرارداد ارائه خدمات مناسب به همکاران مورد تاکید نهاده شد که امیدواریم این کوشش ها رضایتمندی همکاران را به دنبال داشته باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، اقدامات در دست اجرا در بخش مدیریت بودجه و تشکیلات دانشگاه را نیز بیان کرد و گفت: تدوین، اعلام و ابلاغ توضیح وظایف معین کارکنان در راستای اجرایی شدن تحول اداری، اصلاح و بروز شدن تشکیلات و چارت سازمانی بنا به ضرورت ها و احتیاج های واحد های مختلف از اقدامات در دست اجرای مدیریت برنامه، بودجه و تشکیلات است.

وی در سرانجام اضافه نمود: با توجه به اینکه از سال 74 اصلاح ساختار تشکیلات دانشکده ها به صورت کلی انجام نشده است، این مهم در دستور کار مدیریت بودجه و تشکیلات دانشگاه قرار گرفته است. برای این منظور در گام اول رتبه بندی دانشکده ها به لحاظ عملکرد و تشکیلاتی (دانشکده های کوچک، عظیم، داخل پردیس و خارج پردیس رتبه بندی شده اند و به لحاظ الزامات چارچوب و ساختاری نیز دسته بندی شدند) انجام شد. بر اساس این دسته بندی که به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه رسیده است، چارت تشکیلات دانشکده ها مورد بازبینی قرار خواهد گرفت. به صورت کلی انجام نشده است، این مهم در دستور کار مدیریت بودجه و تشکیلات دانشگاه قرار گرفته است. برای این منظور در گام اول رتبه بندی دانشکده ها به لحاظ عملکرد و تشکیلاتی (دانشکده های کوچک، عظیم، داخل پردیس و خارج پردیس رتبه بندی شده اند و به لحاظ الزامات چارچوب و ساختاری نیز دسته بندی شدند) انجام شد. بر اساس این دسته بندی که به تصویب هیئت رئیسه دانشگاه رسیده است، چارت تشکیلات دانشکده ها مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1095

به "اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی دانشگاه علامه تا خاتمه شهریور افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوگاه تفریحی و پارک دانشجویی دانشگاه علامه تا خاتمه شهریور افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید