سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه خراطی دانشجویان دانشگاه سوره

به گزارش مجله عکسفا، نمایشگاه آثار تعدادی از دانشجویان دانشگاه سوره در محل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا شده است.

سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه خراطی دانشجویان دانشگاه سوره

به گزارش خبرنگار مجله عکسفا، در این نمایشگاه آثاری از پنج دانشجوی دانشگاه سوره به سرپرستی سعید شاهرخی برای علاقه مندان به نمایش درآمده است.

شاهرخی کارشناس ارشد صنایع دستی گرایش پژوهش هنر مدرس دانشگاه، پژوهشگر و فعال در حوزه هنرهای چوبی است و به اتفاق تعدادی از دانشجویان دانشگاه سوره این نمایشگاه را برای علاقه مندان به هنر و صنایع دستی برپا نموده است.

شاهرخی در باره این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه، نمایشگاهی ا ست با رویکرد علمی و دانشگاهی و تمام موارد بیشتر جنبه مطالعه فرم و تکنیک و معنا را داشته اند.

او اضافه کرد: عقیده دارم که دانشگاه محل ساخت اشیای زیبا نیست بلکه دانشجو باید چگونگی ساخت اشیای زیبا را مطالعه و بیاموزد. در این نمایشگاه سعی در برقراری و ایجاد هماهنگی بین فرم و تکنیک و در جاهایی حتی وارد کردن معنا به محصول شده است.

او گفت: به عنوان مثال استفاده از چوب هایی که ترک خورده و دچار آسیب شده اند و کنترل این اتفاق در جهت استفاده بهینه از مواد طبیعی که امروزه فراوری و حفظ آن ها برای جوامع انسانی بسیار پر اهمیت است. از طرفی سعی شده که این اتفاق به کاربرد شیء و محصول هم آسیب نزند.

علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه از 1 تا 5 تیر ماه جاری می توانند از ساعت 9 الی 16 به ساختمان مرکزی سازمان میراث فرهنگی واقع در خیابان آزادی، تقاطع بزرگراه یادگار امام مراجعه نمایند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 167

به "سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه خراطی دانشجویان دانشگاه سوره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاه خراطی دانشجویان دانشگاه سوره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید