همایشی برای تجمیع و تبادل اطلاعات باستان شناسی در بیرجند

به گزارش مجله عکسفا، دبیر علمی چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران گفت: تجمیع باستان شناسان و پژوهشگرانی که در حوزه باستان شناسی کار می کنند و تبادل اطلاعات و تجربیات هدف اصلی برگزاری این همایش است.

همایشی برای تجمیع و تبادل اطلاعات باستان شناسی در بیرجند

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا قربانی، عصر امروز دوم آبان ماه، در آیین اختتامیه چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران در دانشگاه بیرجند اظهار کرد: دبیرخانه دائمی همایش ملی باستان شناسی از سال 91 در دانشکده هنر دانشگاه بیرجند راه اندازی شده و فعال است.

وی بیان نمود: تجمیع باستان شناسان و پژوهشگرانی که در حوزه باستان شناسی کار می کنند و تبادل اطلاعات و تجربیات هدف اصلی برگزاری این همایش است.

دبیر علمی چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران با اشاره به استقبال خوب دانشجویان، اساتید و پژوهشگران رشته باستان شناسی از سراسر کشور در این همایش، اضافه نمود: 150 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد 100 مقاله توسط داوران مورد تایید قرار گرفت.

در این آیین که با حضور پژوهشگران برگزار شد بیانیه ای قرائت شد، این بیانه در 12 بند در بخش های آموزشی، پژوهشی و اجرایی قرائت شد.

چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران، روز گذشته یکم آبان ماه، با حضور پژوهشگران و محققان باستان شناسی و علوم مرتبط از سراسر کشور در دانشگاه بیرجند آغاز شد.

ارائه سخنرانی های علمی و برگزاری کارگاه ها و ارائه پژوهش های این حوزه از برنامه های این همایش ملی بود. همچنین در این همایش، نمایشگاه آثار دانشجویان دانشکده هنر و انجمن های علمی دانشگاه نیز افتتاح شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 444

به "همایشی برای تجمیع و تبادل اطلاعات باستان شناسی در بیرجند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همایشی برای تجمیع و تبادل اطلاعات باستان شناسی در بیرجند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید