سالم ترین روغن ها برای کاهش درد آرتروز

به گزارش مجله عکسفا، آرتریت یک فرآیند التهابی است و با توجه به این که روغن های سالم غنی از اسید های چرب امگا 3 هستند، می توانند فرآیند های التهابی و در نتیجه درد های ناشی از آن ها را در بدن کاهش دهند.

سالم ترین روغن ها برای کاهش درد آرتروز

انتخاب روغن هایی که برای سلامت قلب مفید هستند، برای کاهش درد های آرتروز و آرتریت روماتوئید نیز می توانند مفید باشند.

آرتریت یک فرآیند التهابی است و با توجه به این که روغن های سالم غنی از اسید های چرب امگا 3 هستند، می توانند فرآیند های التهابی و در نتیجه درد های ناشی از آن ها را در بدن کاهش دهند.

روغن زیتون

روغن زیتون حرارت دیده نشده، یک منبع عالی از پلی فنول ها برای مبارزه با التهاب است و آنتی اکسیدان های موجود در آن به حفظ سلامت قلب کمک می کند. از آنجا که هر یک قاشق غذاخوری روغن، 119 کالری دارد، در مصرف آن دقت کنید. مصرف روزانه روغن زیتون و افزودن آن به سالاد و... برای فرد مبتلا به آرتریت مفید است.

روغن گردو

گردو سرشار از اسید های چرب امگا 3 شناخته شده با نام اسید آلفالینولنیک است. خواص گردو و روغن گردوی تصفیه نشده مشابه است و هردو به کاهش درد های ناشی از التهاب کمک می کنند و التهاب مفاصل را کاهش می دهند. آنتی اکسیدان های موجود در روغن گردو منجر به مبارزه با رادیکال های آزاد و جلوگیری از آسیب به سلول ها می شود.

روغن آووکادو

روغن آووکادو سرشار از اسید های چرب اشباع نشده برای کاهش نشانگر های التهاب در خون از جمله سطح پروتئین واکنشی سی است. سطح پروتئین واکنشی سی در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید به شدت افزایش می یابد و آنهم در زمان شعله ور شدن علائم. روغن آووکادو مانند روغن زیتون دارای خواص قدرتمند آنتی اکسیدانی است.

روغن ماهی

روغن ماهی برای درمان عارضه التهاب مفصلی نیز مفید است. مصرف بلند مدت از این روغن مفید در کاهش و یا حتی پیشگیری از درد های ناشی از آرتریت تاثیر دارد. درمان آرتریت با روغن ماهی قطعا بلافاصله پس از مصرف نخواهد بود بلکه ممکن است چندین روز، هفته و یا حتی ماه طول بکشد تا نتایج مثبت آن بروز کند.

منبع: روزنامه آفتاب یزد

منبع: فرادید
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 832

به "سالم ترین روغن ها برای کاهش درد آرتروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالم ترین روغن ها برای کاهش درد آرتروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید