سناتور روس: هر کجا آمریکایی ها باشند بی ثباتی به همراه می آورند

به گزارش مجله عکسفا، مقام پارلمانی روسیه گفت، امکان استقرار پایگاه های نظامی آمریکا در آسیای مرکزی، تنها باعث بی ثباتی اوضاع در این منطقه خواهد شد و جمهوری ازبکستان نیز از هم اکنون مخالفت خود با این مسئله را اعلام نموده است.

سناتور روس: هر کجا آمریکایی ها باشند بی ثباتی به همراه می آورند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر جباروف نائب رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه معتقد است که استقرار پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه آسیای مرکزی باعث وخامت اوضاع در این منطقه و بی ثباتی در این کشورها خواهد شد.

این سناتور با اشاره به این واقعیت که هر کجا آمریکایی ها حضور داشته باشند، اوضاع بی ثبات می گردد، اضافه کرد: امکان استقرار پایگاه های نظامی ایالات متحده در کشورهای آسیای مرکزی نیز تنها تأثیر منفی بر اوضاع این منطقه خواهد داشت.

جباروف یادآور شد که کشورهای این منطقه و روسیه در چارچوب جامعه مشترک المنافع و اتحادیه مالی اورآسیا، منافع مشترکی دارند، البته رهبران این کشورها حق دارند بطور مستقل در مورد مسائل داخلی خود تصمیم بگیرند.

روز گذشته (دوشنبه) روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد که آمریکا ممکن است نیروهای نظامی خود را پس از خروج از افغانستان در کشورهای آسیای مرکزی، به خصوص جمهوری ازبکستان مستقر کند. البته منابع خبری این روزنامه یادآور شده بود که حضور نظامی گسترده روسیه در این منطقه و نفوذ روزافزون چین، می تواند مشکلاتی برای تحقق این هدف ایجاد کند.

بعد از انتشار این مطلب، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع ازبکستان گفت که بر اساس قانون اساسی و دکترین دفاعی این کشور، امکان استقرار پایگاه های نظامی دیگر کشورها در خاک ازبکستان وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1627

به "سناتور روس: هر کجا آمریکایی ها باشند بی ثباتی به همراه می آورند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: هر کجا آمریکایی ها باشند بی ثباتی به همراه می آورند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید