طرح دوشنبه ها با کتاب در کردستان جان می گیرد

به گزارش مجله عکسفا، مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: سلسله برنامه و طرح دوشنبه های با کتاب با دعوت از دوستداران به کتاب و کتابخوانی در این استان برگزار می گردد.

طرح دوشنبه ها با کتاب در کردستان جان می گیرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان شنبه 30 آذر در گفت و گو با خبرنگاران گفت: بر اساس برنامه ریزی اجرا شده از هفته جاری هر دوشنبه در سالن جلسات اداره کل برنامه های ویژه ای مانند نقد و آنالیز کتاب، رونمایی از کتاب و نشست های کتابخوانی داریم.

وی با اشاره به اینکه از نویسندگان، شاعران، پژوهشگران، دانشگاهیان، دانشجویان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای حضور در این برنامه دعوت می گردد، اضافه نمود: هدف از برگزاری این برنامه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و یاری به ارتقای سرانه مطالعه با بهره گیری از مشارکت و همفکری صاحب نظران و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی است.

عبدالملکی با بیان اینکه نخستین برنامه از روز دوشنبه، 2 دی ماه شروع می گردد، اضافه نمود: در این برنامه کتاب پس کوچه های سنندج که به قلم مرحوم عباس کمندی نگاشته شده و به همت انتشارات کالج چاپ و منتشر شده مورد آنالیز قرار می گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان یادآور شد: در این نشست دکتر ارسطو گویلی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان منتقد حضور دارد.

عبدالملکی با اشاره به اینکه دومین برنامه دوشنبه های با کتاب رونمایی از کتاب تمثیل در شعر کردی اثر بهروز خیریه است، گفت: این نشست در روز 9 دی ماه برگزار می گردد و در آن از کتاب مذکور رونمایی می گردد.

وی سومین برنامه از سلسه برنامه دوشنبه های با کتاب را نقد و آنالیز کتاب مدارسی که یاد می گیرند بیان کرد و اضافه نمود: این کتاب توسط پیتر سنگه نگاشته شده و توسط هوشنگ امینی عزتی به فارسی ترجمه شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان یادآور شد: کتاب مذکور در سال 2001 به عنوان کتاب برگزیده سال آمریکا معرفی شده و قرار است با حضور مجید شاه اویسی دکترای مدیریت کسب و کار و مدرس دانشگاه مورد نقد و آنالیز قرار گیرد.

عبدالملکی اضافه نمود: اداره کل کتابخانه های عمومی آمادگی آن را دارد که پیشنهادات علاقمندان به کتاب و کتابخوانی برای برگزاری هر چه بهتر این نشست ها را مورد توجه قرار دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 586

به "طرح دوشنبه ها با کتاب در کردستان جان می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح دوشنبه ها با کتاب در کردستان جان می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید