طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر مجاز رساند

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای سرد شمالی که از صبح امروز در پنج شهرستان شمالی استان آغاز شده، منجر به خیزش گردوخاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به 22 برابر حد مجاز شد.

طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر مجاز رساند

محسن حیدری در گفت و گو با مجله عکسفا گفت: هم اکنون میانگین سرعت وزش باد در زابل 72 کیلومتر بر ساعت است که گردوخاک حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 300 متر کاهش داده است.

وی اضافه کرد: گردوخاک موجود در هوا سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زابل به 3هزارو 270 میکروگرم بر مترمکعب، معادل 22 برابر حد مجاز شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در مورد آخرین شرایط بادهای جنوبی در زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز گفت: سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان نیز به 25 متر بر ثانیه معادل 90 کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را به 300 متر کاهش داد.

حیدری شرح داد: سرعت وزش باد شدید که از دیروز در زاهدان آغاز شده نیز به 72 کیلومتر بر ساعت رسید و ضمن خیزش گردوخاک، شعاع دید افقی در محدوده فروردگاه زاهدان را به 5000 متر کاهش داد.

وی اضافه کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 782

به "طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر مجاز رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به 22 برابر مجاز رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید