مشکل مربیان تکواندو پا برجاست، بی توجهی فدراسیون به یک اصل مهم

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران، ستاد کرونا در ورزش تا به امروز مجوزی برای فعالیت ورزشهای رزمی صادر نکرده و باشگاه های ورزشی همچنان در تعطیلی به سر می برند. در این شرایط فدراسیون های ورزشی تلاش دارند با برگزاری دوره های مجازی ورزشکاران خود را همچنان همراه خود داشته باشند. برگزاری دوره های آنلاین تمرینی، آزمون ارتقای کمربند و … از این دست برنامه هاست.

مشکل مربیان تکواندو پا برجاست، بی توجهی فدراسیون به یک اصل مهم

در این بین فدراسیون تکواندو آزمون های ارتقای کمربند خود را طبق روال قبل یعنی هر 45 روز یکبار برگزار می کند و مربیان تکواندو باید برای حضور شاگردان خود در این آزمون ها و ارتقای کمربند از قرمز تا دان 3 را روی سایت مربوطه یعنی همان بانک اطلاعاتی ثبت نام کنند.

اما مدتی است که سایت فوق بسته است و مربیان می بایست اول نسبت به پرداخت هزینه های بیمه مسئولیت اقدام کنند تا سایت باز شده و دسترسی مربیان برای ثبت نام باز شود. این درحالی است که همانطور که اشاره شد، باشگاه ها تعطیل است و مربیان بخصوص آنها که درآمد اصلی شان از راه مربیگری است، هیچ درآمد دیگری از راه تکواندو ندارند و در واقع توان پرداخت این هزینه را نیز نخواهند داشت. اگر به هزینه بیمه، هزینه های کلاس های داوری، مربیگری، حق عضویت سالانه و… را اضافه کنیم، به دلیل قانع کننده ای می رسیم تا بدانیم حق داشته اند تا بسیاری از همین مربیان قید مربیگری را زده و به دنبال کارهای دیگری بروند.

برای سال 1399 کمیته آزمون فدراسیون تکواندو 23 دوره ارتقا کمربند از قرمز تا دان 7 را برنامه ریزی کرده است. مربیانی که با مشکل مالی روبرو هستند بدون شک نمی توانند شاگردان خود را ثبت نام کنند و دوره ارتقای آنها با تأخیر روبرو خواهد شد و در این بین هنرجویان در ادامه راه آموزشی با مشکلاتی روبرو خواهند شد.

در این خصوص مربیان زیادی به شرایط موجود به شیوه های مختلف اعتراض خود را به گوش مسئولان مربوطه بخصوص رئیس و دبیر فدراسیون رسانده اند. اما متأسفانه این اعتراضات هیچ ثمری نداشته و مشکل همچنان پابرجاست.

مربیان تکواندو امیدوار هستند تا در این خصوص وزارت ورزش ورود کرده و راهی را پیش روی آنها قرار دهند تا هنرجویان خود را ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1110

به "مشکل مربیان تکواندو پا برجاست، بی توجهی فدراسیون به یک اصل مهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل مربیان تکواندو پا برجاست، بی توجهی فدراسیون به یک اصل مهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید