معاون وزیر دفاع روسیه: ارزیابی نیروهای مسلح روسیه ارتباطی به اوضاع قفقاز ندارد

به گزارش مجله عکسفا، در حالی که ناتو، روسیه را به عدم شفافیت در انجام مانورهای نظامی متهم کرده، معاون وزیر دفاع روسیه گفت: ارزیابی غافلگیرانه آمادگی رزمی نیروهای مسلح، هیچ ارتباطی به وخامت اوضاع در مرز آذربایجان و ارمنستان ندارد.

معاون وزیر دفاع روسیه: ارزیابی نیروهای مسلح روسیه ارتباطی به اوضاع قفقاز ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، سرهنگ الکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه گفت که بررسی غافلگیرانه میزان آمادگی رزمی نیروهای مسلح کشور با برنامه ریزی قبلی و به منظور آماده سازی بهتر آنها برای برگزاری مانور نظامی قفقاز-2020 (که قرار است در ماه سپتامبر برگزار شود) در حال اجرا است و هیچ ارتباطی به وخیم تر شدن اوضاع در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان ندارد.

این مقام بلندپایه نظامی روس در پاسخ به سوالات خبرنگاران، به شدت برخی گزارشات درباره اینکه گویا تمرینات نظامی در حال اجرا در نیروهای مسلح روسیه به وخامت اوضا در مرز ارمنستان و آذربایجان مرتبط است، را رد کرده و تأکید کرد: چنین ارزیابی های ناگهانی از آمادگی نیروهای مسلح کشور پیش از این انجام گرفته و این رویداد به صورت برنامه ریزی شده انجام می شود و مرحله مهمی از آماده سازی برای مانورهای ستادی-فرماندهی راهبردی قفقاز-2020 است.

همانطور که در وزارت دفاع روسیه اعلام کرده، در تاریخ 20 جولای (30 تیر ماه)، سرهنگ فومین جلسه ای با مستشارات نظامی کشورهای خارجی خواهد داشت و در آنجا از اهداف ارزیابی غافلگیرانه از میزان آمادگی رزمی نیروهای مسلح صحبت خواهد کرد.

معاون وزیر دفاع روسیه با یادآوری این نکته که این تمرینات نظامی غافلگیرانه به دستور ولادیمیر پوتین فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور در حال اجرا است، اضافه نمود، حدود 150 هزار پرسنل نظامی، حدود 400 هواپیما، بیش از 26 هزار واحد تسلیحات نظامی و تجهیزات ویژه، بیش از 100 کشتی و و زیردریایی در جریان این تمرینات، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

فومین تأکید کرد: در حال حاضر، نیروهای مسلح روسیه در بالاترین سطح آمادگی رزمی قرار دارند، در مناطق معین شده متمرکز شده و در حال آماده سازی خود برای انجام مأموریت های آموزشی و جنگی هستند.

انتقاد ناتو از اقدام روسیه در ارزیابی غافلگیرانه آمادگی رزمی نیروهای مسلح این کشور

سخنگوی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز شنبه گفت که روسیه در جریان مانور نظامی برای بررسی غافلگیرانه از میزان آمادگی نیروهای مسلح این کشور، شرط شفافیت را رعایت نکرده است.

این مقام ناتو گفت: از زمان دوران جنگ سرد تا به امروز، روسیه هرگز مانورهای نظامی خود را برای نظارت الزامی سایر کشورها، مطابق با سند وین، مورد توافق در چارچوب سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره شفافیت نظامی باز نکرده است، در حالی که کشورهای متحد ناتو کاملاً از این مقررات پیروی می کنند.

این انتقاد در حالی اجرا شده است که وزارت دفاع روسیه از مستشاران نظامی سایر کشورها دعوت کرده تا در نشستی برای تشریح برنامه ها و اهداف در نظر گرفته شده برای انجام این ارزیابی غافلگیرانه از آمادگی رزمی نیروهای مسلح این کشور، شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1100

به "معاون وزیر دفاع روسیه: ارزیابی نیروهای مسلح روسیه ارتباطی به اوضاع قفقاز ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر دفاع روسیه: ارزیابی نیروهای مسلح روسیه ارتباطی به اوضاع قفقاز ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید