نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز افتتاح شد

به گزارش مجله عکسفا، نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز در مقابله با شیوع ویروس کرونا با حضور استاندار آذربایجان شرقی، رییس دانشگاه تبریز، رییس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه تبریز افتتاح شد.

نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز افتتاح شد

به گزارش خبرنگار از،در آیین افتتاح این نمایشگاه مسوولان شرکت ها و مخترعان گزارش اجمالی درخصوص نحوه عملکرد و کارآیی دستگاه های ابداعی، توانمندی ها و پتانسیل شرکت های دانش بنیان در عرصه مقابله با شیوع کرونا ارایه کردند.

محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی با ابراز خرسندی از عملکرد دانشگاه ها و مراکز نوآوری در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه مقابله با شیوع کرونا گفت: سرمایه گذاری هایی که در سال های گذشته در عرصه ایجاد شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد اجرا شده خوشبختانه امروز در حال ثمردهی به جامعه هستند.

او با تاکید بر آمادگی برای تامین مواد اولیه و منابع مالی شرکت های دانش بنیان در عرصه مقابله با کرونا از محل اعتبارات استانی اضافه نمود: با توجه به احتیاج کشور و استان به محصولات مختلف مقابله با کرونا آماده تامین مواد اولیه و منابع مالی برای فراوری انبوه این اختراعات هستیم.

او با اشاره به اینکه بعضی از این ابداعات برای اولین بار در سطح کشور اجرا شده است، اضافه نمود: برای معرفی این محصولات به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای فراوری و استفاده در سطح ملی آمادگی داریم و بزودی به وسیله کمیته علمی ستاد استانی مبارزه با کرونا پی گیر امور خواهیم شد.

علی پور زیاد رییس مرکز رشد و فناوری دانشگاه با اشاره به عرضه 21 محصول دانش بنیان توسط 10 شرکت در این نمایشگاه اظهار داشت: تعداد 5 محصول با اخذ مجوز های مورد احتیاج به مرحله فراوری انبوه رسیده اند و مابقی محصولات برای فراوری انبوه در مرحله اخذ مجوز های لازم هستند.

او با اشاره به کیفیت مطلوب و رقابت پذیری این محصولات با نمونه های مشابه گفت: بیشتر این محصولات در عین حال که قابل رقابت با نمونه های خارجی هستند از نظر قیمت بسیار ارزانتر و مقرون به صرفه تر هستند و این امر علاوه بربهبود شرایط اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز علمی موجب صرفه جوئی ارزی و مالی می گردد.

دستگاه ضدعفونی کننده به روش مه پاشی (ULV)، نرم افزار آزمایشگاه مجازی، پد الکترونیکی مخصوص آموزش مجازی، کیت اختصاصی تشخیص کرونا با تکنولوژی QRT- PCR، تهیه محلول های ضدعفونی دست و سطوح با انواع متد و برپایه های نانو و بدون الکل، لباس کارایزوله ضد ویروس کرونا با ساختار پلاستیکی، دستگاه تصفیه هوا از مهمترین محصولات عرضه شده در این نمایشگاه هستند.

در حاشیه این نمایشگاه، سایر فعالیت های دانشگاه تبریز در حوزه مقابله با کرونا از جمله کتابی تحت عنوان کرونا: بینش های اجتماعی- فرهنگی و روانشناختی، چند طرح پژوهشی مهم در رشته های مختلف علوم زیستی، علوم اجتماعی و روانشناسی، جغرافیا و علوم ورزشی در زمینه کرونا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

تشکیل کمیته های علمی مختلف در زمینه مقابله با کرونا و عوارض آن، حضور مستمر و فعال اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز در کمیته های مختلف استانی مقابله با کرونا و همچنین ارایه خدمات مشاوره روانشناسی به صورت تلفنی از دیگر فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه تبریز برای مقابله با شیوع کرونا است.

این نمایشگاه از امروز به مدت 2 روز ادامه خواهد داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 967

به "نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه دستاورد های مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید