هوندا بهتر است یا هیوندای؟

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران - ترجمه از محمد کاملان: هوندا و هیوندای دو برند معروف خودروساز هستند که در ایران نیز طرفداران زیادی دارند، اگر نگاهی به فهرست خودروهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که این محصولات در سال های متمادی همواره مشتریان خاص خود را داشته اند و هیوندای نیز در چند دهه اخیر به مشتریان ثابت نموده که خودروهای بادوام و باکیفتی را در اختیار آن ها قرار می دهد.

هوندا بهتر است یا هیوندای؟

ناگفته نماند هوندا خودروهایی می سازد که جای آن ها در سبد کالای هیوندای خالی است که در این زمینه می توان به مینی ون ادیسه و پیکاپ ریج لاین (Ridgeline) اشاره نمود. اما از طرف دیگر هیوندای نیز دست خالی به کارزار خودروهای آسیایی نیامده و محصولات خوبی را پیش روی مشتری قرار داده است.

کیفیت بالای خودروهای ساخت هوندا و هیوندای و زیبایی این محصولات انتخاب تصمیم مناسب برای خرید خودرو را سخت نموده است. با این حساب قصد داریم در ادامه با هم نگاهی کلی به خودروهای هوندا و هیوندای داشته باشیم و ببینیم کدام یک از این برند های خودروساز آسیایی در مجموع محصولات بهتری را ارائه نموده اند.

عملکرد و کارآیی

برنده: هوندا

اگر نگاهی به امتیازهای خودورهای هوندا داشته باشید متوجه خواهید شد که مجموع این امتیازها نسبت به خودروهای هیوندای بیشتر است.

میانگین مجموع امتیازهای خودروهای هوندا که توسط مراجع معتبری به این خودروها اختصاص داده برابر با 8.2 است در صورتی که خودروهای هیوندای میانگین امتیاز 8.1 را از آن خود نموده اند. در این زمینه می توان به مدل 2019 هوندا ادویسه، مدل 2018 هوندا سیویک و مدل 2019 هوندا ریج لاین اشاره نمود که به ترتیب امتیازهای 8.9، 8.8 و 8.8 از 10 را از آن خود نموده اند.

از طرف دیگر نسخه جدید هیوندای ولستر نیز توانسته به امتیاز 8.8 دست پیدا کند. در نتیجه می توان گفت هوندا در مجموع توجه بیشتری به کارآیی خودروهای خود دارد اما در این بین استثناء نیز وجود دارد و هیوندای کونا نسبت به هوندا HR-V امتیاز پایین تری دارد. هوندا کراریتی نیز توانسته است امتیاز 7.9 از 10 از به لحاظ عملکرد از آن خود کند در حالیکه هیوندای آیونیک 8.2 امتیاز از 10 دارد. اما در مجموع هوندا کارنامه بهتری نسبت به هیوندای به لحاظ کارآیی خودرو دارد.

طراحی داخلی

برنده: هوندا

انصافاً باید اعتراف کرد طراحان هوندا سلیقه بیشتری برای طراحی داخل خودروهای این برند نسبت به هیوندای به خرج داده اند و به همین دلیل در بیشتر آنالیز ها، این خودرهای هوندا هستند که امتیازهای بیشتری را برای طراحی داخلی از آن خود نموده اند.

خودروی هوندا ادیسه مدل 2019 امتیاز 8.8 از 10 را برای طراحی داخلی دارد و خودروهای هوندا ریج لاین مدل 2019 و هوندا CR-V مدل 2018 هر دو امتیاز 8.7 را کسب کر ده اند. این خودروها کاببین بسیار شیک و لاکچری دارند و بیشتر تجهیزات داخل کابین آن ها از مواد باکیفیت و زیبا درست شده است.

از طرف دیگر هوندا در بیشتر مواقع از پلاستیک در تجهیزات داخل کابین خودرو بهره گرفته است که این امر را در مدل های پایین خودورهای هوندا بیشتر شاهد هستیم. در این بین سلیقه شخصی خریداران خودرو نیز تأثیر دارد و افراد زیادی را سراغ داریم که طراحی داخلی خودروهایی مانند سانتا فه مدل 2018، سوناتا 2018 و اکسنت 2019 را می پسندند.

قیمت

برنده: هیوندای

خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی با قیمت کمتری نسبت به خودروهای ساخت دست هوندا عرضه می شوند، در حال حاضر هیوندای اکسنت 2019 یکی از خوش قیمت ترین خودروهای این برند است و سانتا فه مدل 2019 به عنوان یکی از گران قیمت ترین خودروهای هیوندای در بازارهای جهانی معامله می شوند.

از طرف دیگر خودروهای هوندا فیت مدل 2019 را داریم که قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود از جانب هیوندای دارد و هوندا پایلوت مدل 2019 نیز از قیمت بیشتری نسبت به رقیب خود، سانتافه برخوردار است.

ثبات و دوام خودرو

برنده: هیوندای

خودروسازان کره ای اهمیت زیادی به دوام و ثبات خودرو می دهند و تقریباً تمامی خودروهای کره ای دست کم امتیاز 3.5 از 5 را برای دوام خودرو دریافت نموده اند. از طرف دیگر خودروهای هوندا سیویک مدل 2018، هوندا HRV مدل 2019 و همچنین هوندا CR-V مدل 2018 را می توان به عنوان خودروهایی دانست که امتیاز 3.0 از 5 را به لحاظ ثبات کسب نموده اند که نسبت به امتیاز خودروهای هیوندای عدد پایین تر است.

هوندا آکورد مدل 2018، آکورد هیبرید و هیوندای النترا و هیوندای توسان نیز خودروهای بسیار قابل اعتمادی هستند و امتیاز 4.0 از 5.0 را از آن خود نموده اند. به این ترتیب می توان گفت خودروهای هیوندای ثبات بیشتری دارند روی دوام آن ها می توان حساب باز کرد.

امنیت

برنده: هوندا

آزمایش های تصادفات ثابت نموده است که خودروهای هوندا در برابر آسیب های ناشی از تصادف جان سخت تر از خودروهای ساخت دست هیوندای هستند. البته هیوندای نیز در این زمینه خوب عمل نموده است و از آنجایی که میانگین مجموع امتیاز تصادف های خودروهای هیوندای را با هوندا مقایسه می کنیم این آمار برای هیوندای ضعیف تر است.

دلیل این امر را می توان امتیاز پایین هیوندای النترا مدل 2018 دانست که 8.9 از 10 را از آن خود نموده است و همین امر میانگین امتیازهای هوندا را از هیوندای برای تصادف و امنیت خودرو بیشتر نشان می دهد.

خودروهای کوچک

برنده: هوندا

خودروهای کوچک هوندا هواداران زیادی در سرتاسر جهان دارند و بسیاری از مراجع آنالیز خودرو، هوندا فیت 2019 را یکی از بهترین خودروها در گروه خودروهای کوچک می شناسند. هوندا سیویک مدل 2018 نیز یکی دیگر از خودروهای محبوب این برند ژاپنی است که در ایران نیز هواداران زیادی دارد.

میانگین امتیاز هوندا فیت 8.9 از 10 است و هوندا سیویک امتیاز 8.8 از 10 را بدست آورده و هوندا اینسایت مدل 2019 کمترین امتیاز را در میان خودروهای کوچک هوندا با 8.1 امتیاز از آن خود نموده است که این امتیاز نیز در مقایسه با سایر برند ها امتیاز خوب و قابل قبولی به نظر می رسد.

در این مدل 2019 هیوندای ولستر با امتیاز 8.6 از 10 واقع شده است و مدل 2019 آیونیک امتیاز 8.3 از 10 را از آن خود نموده است. به این ترتیب با یک حساب سرانگشتی می توان گفت هوندا برای ساخت خودروهای کوچک وسواس بیشتری به خرج داده است.

خودروهای متوسط

برنده: هوندا

مجموع میانگین امتیازهای خودروهای متوسط هوندا از هیوندای بیشتر است و هوندا آکورد مدل 2018 امتیاز 9.1 از 10 دارد در صورتی که رقیب این خودرو، مدل 2018 هیوندای سوناتا امتیاز 8.6 را از آن خود نموده است.

مدل 2018 آکورد هیبرید نیز امتیاز 8.4 دارد در صورتی که مدل 2018 سوناتا هیبرید توانسته است امتیاز 8.2 از 10 را بدست بیاورد. هوندا کلاریتی مدل 2018 نیز امتیازی معادل 8.1 دارد تا در این مقایسه نیز هوندا سربلند بیرون بیاید.

شاسی بلند های ساب کامپکت

برنده: هیوندای

هیوندای برای شاسی بلند های کاب کامپکت خود اهمیت ویژه ای قائل است و مدل 2018 هیوندای کونا امتیازی معادل 8.5 از 10 کسب نموده است، از طرف دیگر رقیب این خوردو، هوندا HR-V توانسته به امتیاز 8.2 از 10 نائل آید.

ناگفته نماند هوندا HR-V ممکن است به لحاظ امتیاز از هیوندای کونا عقب تر باشد اما این خودرو در بسیاری از کشورها فروش بیشتری نسبت به رقیب خود دارد که دلیل این امر را می توان قیمت مناسب و امکانات ارزشمند هوندا HR-V دانست.

شاسی بلند های کامپکت

برنده: هوندا

در این زمینه خودروی CR-V مدل 2018 هوندا را داریم که یکی از بهترین شاسی بلند های کامپکت بازارهای جهانی است، این خودروها در بیشتر مقایسه ها از رقیب خود هیوندای توسان پیشی گرفته است. میانگین مجموع امتیازهای هوندا CR-V برابر با 8.8 از 10 است در حالی که هیوندای توسان امتیازی باربر با 8.4 از 10 کسب نموده است.

در کنار این موارد هوندا CR-V در بازارهای جهانی از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است و یکی از خوش قیمت ترین شاسی بلند های کامپکت 2018 در جهان شناخته می گردد.

شاسی بلند های متوسط

برنده: هوندا

دو برند هیوندای و هوندا در زمینه شاسی بلند های متوسط خودروهای هوندا پایلوت 2019 و هیوندای سانتافه 2018 را در بازار دارند که در مقام مقایسه باید گفت پایلوت یک سر گردن بالاتر از سانتافه است. به لحاظ آماری نیز هوندا پایلوت مجموع امتیاز 8.4 را در اختیار دارد در صورتی که سانتافه تنها 8.2 امتیاز از 10 را بدست آورده است.

ناگفته نماند این دو خودرو به ویژگی های بسیار خوبی دارند اما بدون شک مقام رجحانن شاسی بلند آسیایی در اختیار تویوتا هایلندر قرار می گیرد.

خودروهای هیبریدی

برنده: هیوندای

تجربه نشان داده هیوندای توجه به ساخت خودروهای هیبریدی دارد و این امر روی کاغذ نیز کاملاً مشهود است.

در این زمینه می توان به هیوندای آیونیک مدل 2018 اشاره نمود که یک خودروی هیبریدی تمام عیار است و مجموع میانگین امتیاز 8.4 را از 10 بدست آورده. هوندا نیز در طرف دیگر میدان خودروی آکورد هیبرید مدل 2018 را دارد که این خودرو نیز امتیازی معادل 8.4 کسب نموده است اما تجربه رانندگی با هیوندای آیونیک نسبت به آکورد بسیار دلنشین تر است.

از دیگر خودروهای هیبریدی این دو برند می توان به هیوندای سوناتا هیبرید مدل 2018 اشاره نمود که با امتیاز 8.2 توانسته است از هوندا کلاریتی مدل 2018 و هوندا اینسایت مدل 2019 پیشی بگیرد.

تنوع محصول

برنده: هوندا

هوندا برند قدیمی است که به خوبی با قوانین بازاریابی و فروش آشناست و به همین دلیل محصولات متنوعی را در سبد خودروهای هوندا شاهد هستیم. جالب است بدانید در سال 2017 هوندا توانسته است نسبت به هیوندای دوبرابر فروش بیشتری داشته باشد.

ناگفته نماند سبد کالای هیوندای در زمینه فراوری مینی ون و پیکاپ نیز خالی است اما گفته می گردد هیوندای میخواهد در آینده ای نزدیک خودروی پیکاپ جدیدی را راهی بازارهای جهانی کند. فراوری شاسی بلند بزرگ نیز یکی دیگر از برنامه هایی است که هیوندای وعهده آن را به مشتریان داده است.

جمع بندی

در مقایسه ای که با هم مطالعه کردیم به 12 مورد مختلف اشاره داشتیم که از این 12 مورد، هوندا توانست از 8 مقایسه نسبت به هیوندای سربلند بیرون بیاید. در نتیجه بدون شک روی کاغذ خودروهای هیوندا نسبت به هیوندای رجحان نسبی دارند اما مقایسه در عمل با کاغذ فرق می نماید و تجربه شخصی رانندگان نیز تأثیر زیادی در انتخاب خودرو دارد.

با این حساب پیشنهاد می کنیم اگر شما هم تجربه خوبی از رانندگی با یکی از خودروهای هوندا یا هیوندای را دارید و مطلب خاصی در این مورد به ذهن شما رسیده است، این موارد را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: برترین ها
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 156

به "هوندا بهتر است یا هیوندای؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوندا بهتر است یا هیوندای؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید