واکنش عجیب ترامپ درباره چشمک رهبر کره شمالی به سخنگوی زن کاخ سفید ، روایت جنجالی سارا سندرز

به گزارش مجله عکسفا، سخنگوی پیشین کاخ سفید گفت: هنگامی که به همراه تیم آمریکایی برای مذاکره با مقامات کره شمالی به سنگاپور رفته بودیم، رهبر کره شمالی به من چشمک زده است.

واکنش عجیب ترامپ درباره چشمک رهبر کره شمالی به سخنگوی زن کاخ سفید ، روایت جنجالی سارا سندرز

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سخنگوی پیشین کاخ سفید که از اعضای تیم مذاکره آمریکا و کره شمالی در سنگاپور بود یک کتاب جنجالی جدید درباره دورانش حضورش در کاخ سفید نوشته است.

سارا سندرز سخنگوی پیشین کاخ سفید در کتاب جدید خود نوشته است، خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره با چیزی مانند معجزه امکان پذیر است.

به نوشته روزنامه نیویورک پست، سارا سندرز در این کتاب که توسط انتشارات گاردین به چاپ خواهد رسید نوشته است، هنگامی که به همراه تیم آمریکایی برای مذاکره با مقامات کره شمالی به سنگاپور رفته بودند، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به او چشمک زده است.

سندرز می نویسد، در راه بازگشت به فرودگاه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که متوجه این قضیه شده بود با لحن شوخی او گفت: کیم جونگ اون به تو نظر دارد. همین طور بود، او به تو نظر دارد. به کره شمالی برو و برای تیم [آمریکا] یک فداکاری انجام بده.

او در این کتاب می نویسد، اعتقاد دارد که دست برداشتن کره شمالی از تسلیحات اتمی به چیزی مانند معجزه احتیاج دارد.

از زمان روی کار آمدن ترامپ، وی دو بار در نشستی رسمی (ابتدا در سنگاپور و بار دوم در ویتنام) باکیم جونگ اون شرکت کرد و دو طرف یک بار هم در منطقه غیرنظامی دو کره دیداری غیر رسمی ترتیب دادند.

اما دیدارهای سران آمریکا و کره شمالی نتوانست به توافقی در زمینه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، انتها رسمی جنگ در آن و توقف تحریم های آمریکا و سازمان ملل علیه کره شمالی انجامد.

کتاب سارا سندرز جدیدترین کتابی است که به تشریح یکی از عجیب ترین کاخ سفیدهای تاریخ آمریکا پرداخته است.

اخیراً جان بولتون، مشاور امنیت ملی اسبق ترامپ با انتشار کتابی به شرح درباره شیوه های غیرمتعارف ترامپ برای تصمیم گیری درباره مسائل کشوری و بین المللی پرداخته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1172

به "واکنش عجیب ترامپ درباره چشمک رهبر کره شمالی به سخنگوی زن کاخ سفید ، روایت جنجالی سارا سندرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عجیب ترامپ درباره چشمک رهبر کره شمالی به سخنگوی زن کاخ سفید ، روایت جنجالی سارا سندرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید