ورامین شهر ملی شیشه می شود

به گزارش مجله عکسفا، معاون صنایع دستی استان تهران گفت: با توجه به کارگاه های فعال شیشه و حضور هنرمندان برجسته در رشته های آبگینه و شیشه در شهرستان ورامین پرونده این شهرستان به عنوان شهر ملی شیشه برای ارائه در شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی در حال تهیه و بررسی است.

ورامین شهر ملی شیشه می شود

به گزارش مجله عکسفا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهران، پروانه حیدری با بیان اینکه ملی شدن شهرها و روستاها در راستای برندسازی، معرفی و ارتقای جایگاه صنایع دستی شهرستان های استان تهران انجام می شود. افزود: ثبت ملی شهرها و روستاهای استان تهران موجب می شود یک عزم همگانی و مدل مشارکتی با هم افزایی هنرمندان صنایع دستی و مسئولان شهری در تحقق جهش تولید در سال 99 صورت پذیرد.

او افزود: تولیدات آبگینه بخش اعظمی از صادرات صنایع دستی در استان تهران را در سال 98 به خود اختصاص داده است که می توان با انجام یک کار برنامه ریزی شده شرایط رشد صادرات در رشته آبگینه را فراهم کنیم.

معاون صنایع دستی استان تهران خاطر نشان کرد : بیش از 20 کارگاه فعال صنایع دستی در رشته های شیشه فوتی، نقاشی روی شیشه و تراش شیشه در شهرستان ورامین در حال فعالیت است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 919

به "ورامین شهر ملی شیشه می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورامین شهر ملی شیشه می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید