پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز کنند

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران، محمد جواد آذری جهرمی ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی استان هرمزگان که با حضور فریدون همتی، استاندار هرمزگان و مدیران استانی برگزار گشت ضمن تبریک مبعث رسول اکرم (ص) گفت: حکومتی که بر پایه اسلام بنا می شود، اگر همراستا با هدف بعثت و هدایت اسلام حرکت نکند قطعاً زیان خواهد دید.

پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز کنند

وی افزود: یکی از این سجایای اخلاقی و یکی از نکات شاخص اخلاقی عمل به وعده و سر قول بودن است. اگر مسئولی قولی بدهد و عمل نکند بی اخلاقی را ترویج می کند. وعده های تو خالی مردم را خسته، مأیوس می کند. چرا که بنا بر روایات مردم به حاکمان خود نگاه می کنند.

آذری جهرمی شرح داد: بنده به عنوان کننده حاکمیت وعده ای در سفر شهریور ماه به مردم هرمزگان دادم که شاخص های ارتباطی استان به لحاظ توسعه ارتباطات روستایی را از 60 درصد متناسب با برنامه ششم توسعه به 80 درصد تا پایان برنامه برسانیم.

وی تاکید کرد: ما قول دادیم به مردم که در این شرایط کرونایی بچه های محروم از تحصیل بازنمانند و من امروز شادم که توانستم به مردم استان هرمزگان بگویم که سر قولم بوده ام و به وعده ام عمل کرده ام.

وزیر ارتباطات با اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان بشاگرد گفت: دیروز در بشاگرد رضایت مردم را دریافتم. من دیروز تنها سوالی که از مردم پرسیدم این بود که مردم آیا از ما رضایت دارید؟ و وقتی جواب مثبت و تأیید مردم روستایی بشاگرد را شنیدم و شاد شدم که این رضایت در این مرحله وجود داشت.

وی افزود: قول اساسی ما این بود که مجموعه پروژه هایی را انجام دهیم که شاخص توسعه روستایی استان در حوزه ارتباطات را بالاتر از سطح کشور برسانیم و امروز این اتفاق افتاده است. این شاخص از 60 درصد به بالای 82 درصد رسیده است. یعنی از اهداف برنامه ششم توسعه 2 درصد جلوتر هستیم.

آذری جهرمی ادامه داد: 281 روستا تا امروز متصل شده اند و 25 روستای دیگر هم به این مجموعه اضافه می شود. یعنی در مجموع 306 روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد. 136 هزار نفر با این توسعه به شبکه جهانی متصل شده اند و عدالت ارتباطی برای آنها برقرار شده است.

وی شرح داد: این توسعه امکان نظارت مردم بر مسؤولین در این مناطق فراهم شد که این برکت بزرگی است برای مسؤولین که تحت نظارت مردم باشند. این ظرفیت بزرگی است که فضای مجازی فراهم کرده است.

وزیر ارتباطات درباره برنامه های آینده برای توسعه ارتباطی در استان گفت: دیروز به طور رسمی 5G توسط در کیش متصل شد.

وی افزود: خبر خوب دیگر در ارتباط با توسعه ارتباطی استان این است که ارتباطات سه پاره تن کشور یعنی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، با تکمیل شبکه رینگ فیبر نوری به طور کامل محقق خواهد شد. 140 میلیارد تومان اعتبار شده است که دیروز برنده مناقصه این پروژه که یک شرکت ایرانی است تعیین شد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در این جلسه عنوان شد که توسعه ارتباطات روستایی عیدی به مردم استان هرمزگان است گفت: من معتقدم این اقدامات عیدی نبود بلکه این حق مردم بود و ما منتی برای انجام وظیفه نداریم.

وی افزود: اما از امروز در مناطقی که شاهد افتتاح پروژه ای ارتباطی در آن بودیم، دو اپراتور تلفن همراه به مدت یک هفته خدمات اینترنت خود را به صورت رایگان عرضه می کنند و این هم به عنوان عیدی به مردم روستاهای استان هرمزگان و خوشامدگویی اپراتورها به آنها تقدیم می شود.

آذری جهرمی در ادامه ضمن تشکر از کنندگان استان به خاطر همراهی و اعتمادی که به او به عنوان یک وزیر جوان گفت: به هر حال معرفی وزیر جوان یک سنت شکنی بود. امیدوارم این فرایند استمرار داشته باشد و اجازه دهند جوانان مؤثرتر و پرانرژی تری در کشور بیایند و منشأ خدمات شوند.

وی افزود: مردم چشم انتظار تغییر هستند و این تغییر بخشی با تغییر بین نسلی محقق می شود. امیدوارم پیرمردهای سیاسی پدرخواندگی در عرصه سیاسی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اجازه دهند جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند، چون در پایان خودشان می مانند و قطاری خالی. عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است.

در پایان وزیر ارتباطات با تشکر از همراهی استاندار، مدیران استانی و کنندگان استان و تمام کسانی که در توسعه ارتباطات در استان هرمزگان نقش آفرینی کرد ابراز امیدواری کرد که به زودی تمامی روستاهای استان به شبکه ارتباطی متصل شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1489

به "پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدر خوانده های سیاسی راه را برای جوان تر ها باز کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید