چه کسی نگذاشت الناز رکابی به انگلیس برود؟

به گزارش مجله عکسفا، الناز رکابی ورزشکار رشته سنگ نوردی ایران قصد سفر به انگلیس برای شرکت در دوره آموزشی مربیان کمیته بین المللی المپیک را داشت که ویزای کشور انگلستان برای این ورزشکار صادر نشد.

چه کسی نگذاشت الناز رکابی به انگلیس برود؟

زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی در این زمینه بیان نمود: ثبت نامی که برای سفر به انگلستان صورت گرفته بود ارتباطی با فدراسیون نداشت. دعوتنامه را به صورت شخصی فرستاده بودند و کل همکاری شان به صورت مستقیم با فدراسیون جهانی و IOC بود. هیچ شناختی نسبت به فعالیتی که می خواستند انجام بدهند نداشتیم. خانم رکابی هم تمایل نداشتند فدراسیون کوهنوردی در جریان باشد.

او در ادامه اضافه نمود: با توجه به حاشیه هایی که خانم رکابی در مسابقات کره جنوبی ایجاد نموده بود، به او گفتم باید حتما مجوز شورای برون مرزی را دریافت کنی، چون ممکن است در سفر مشکلاتی به وجود بیاید که وزارت ورزش در جریان نباشد. به این ترتیب دعوتنامه را برای فدراسیون ارسال کرد.

زارعی با بیان اینکه مجوز شورای برون مرزی را گرفتیم تا نامه نگاری های لازم را انجام بدهیم، ادامه داد: وقتی از شورا مجوز می گیریم وزارت ورزش نامه می دهد و یک نامه پشتیبانی به سفارت ارسال می گردد. سفارت هم با این برداشت که وزارت ورزش پشتیبان این ورزشکار است، اقدامات بعدی را انجام می دهد.

او اضافه نمود: وقتی خانم رکابی به فدراسیون مراجعه می نماید دو اتفاق برایش می افتد. یکی اینکه نام برادرش را هم به عنوان همراه ذکر کردند که سفارت در این زمینه حساسیت داشت و همین به عنوان یکی از عواملی که به او ویزا ندادند ذکر شده است. مورد دوم هم این است که حدود 3000 یورو در حساب داشته که سفارت به این هم ایراد گرفته است، چون عددی نیست. به خودش هم ذکر نموده اند و ما هم ابتدا در جریان نبودیم. یک هفته بعد از زمان دوره بود پرسیدم به کجا رسید گفت که به این دلایل ویزا نداده اند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی گفت: فدراسیون در جریان این موضوع نبود و بعضی می خواستند صادر نشدن ویزا را گردن یک مرجع ایرانی بیاندازند، اما این مرجع که ویزا نداده قطعا سفارت انگلیس بوده است و ربطی به فدراسیون ندارد. سفارت به نظرات فدراسیون اهمیتی نمی دهد که فدراسیون سفارت انگلیس را توجیه کند.

او ادامه داد: شورای برون مرزی و کمیته ملی المپیک هم تایید کردند و این موضوع از عهده فدراسیون خارج بود. البته مقداری پنهان کاری خانم رکابی و نگرفتن مشاوره های لازم از مراکز گردشگری هم تاثیرگذار بود. چون ما هنگام اعزام از آژانس ها مشاوره می گیریم و برترین راه حل را ارائه می دهند، اما او راسا اقدام نموده بود و ظاهرا تمایلی نداشت که فدراسیون در جریان باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1401 بروزرسانی: 8 اسفند 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2191

به "چه کسی نگذاشت الناز رکابی به انگلیس برود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی نگذاشت الناز رکابی به انگلیس برود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید