چگونه یک هواپیما بخریم؟

به گزارش مجله عکسفا، خرید هواپیما

افراد به دلایل مختلفی اقدام به خرید هواپیما می نمایند. منطق و احساس هر دو می توانند در تصمیم گیری برای خرید بزرگی مانند این نقش داشته باشند. اما همانند سرمایه گذاری های عمده دیگر، خرید هواپیمای خصوصی نیز می بایست از چند زاویه به خوبی آنالیز گردد. ما با تعدادی از متخصصان این صنعت صحبت نموده تا بتوانیم مراحل و فرایند خرید هواپیما را مرور نماییم. پس با خبرنگاران همراه شوید. برای بیشتر مردم که قصد چنین خریدی دارند احتیاج به یک تیم متخصص می باشد. یک کارگزار یا مشاور برای هدایت کل فرایند، وکیل برای تمام قراردادها و فعالیت های قانونی، حسابدار برای مشاوره های اقتصادی و اقتصادیاتی و مکانیک واجد شرایط آنالیز و بازرسی از جمله اعضای این تیم می باشند. در این مقاله می خواهیم شما را هدایت کنیم که از کجا آغاز نموده و همچنین مسائل رایج برایتان چه خواهد بود. به طور کلی یک خرید معمولی ممکن است بین چند هفته تا چند ماه بسته به عوامل مختلف در مراحل زیر باقی بماند.

چگونه یک هواپیما بخریم؟

تحلیل و آنالیز برای خرید هواپیما

قبل از اینکه شما آغاز به تحقیق در لیست های واقعی نموده و مبتلا به زرق و برق های هواپیماهای موجود شوید، ضروری است که یک تجزیه و تحلیل کامل و صادقانه داشته باشید. به گفته دیوید وندام (David Wyndham) یک مشاوره با کنکلین و دکر نشان می دهد که از جمله رایج ترین اشتباهات خریداران بالقوه هنگام جستجو برای خرید هواپیما این است که آن ها وقت لازم را برای درک احتیاجهای فردی خود نمی گذارند. مشاور شما می بایست ابزارهای مختلفی برای ارزیابی احتیاجهای شمنا داشته باشد. علاوه بر این گزینه های ارزیایبی آنلاین هزینه های هواپیما نیز وجود دارند. وبسایت کنکلین (Conklin) می تواند در این خصوص به شما یاری نماید. عوامل مختلفی هستند که می بایست در نظر گرفته شوند.

احتیاجهای سفر خود را در نظر بگیرید

در نقطه آغاز می بایست به سفرهای 12 ماه گذشته خود نگاهی بیاندازید. اینکه چقدر پرواز نموده اید؟ چه تعداد مسافر همراه شما بوده است؟ آیا در داخل و خارج از فرودگاه های عظیم پرواز نموده اید؟ آیا مقصدی کوچکتر از فرودگاه های منطقه ای داشته اید؟ خرید هواپیما را برای سفرهای کاری خود می خواهد یا سفرهای تفریحی و یا هر دو آن ها؟ آیا چمدان های زیادی دارید؟ در حال حاضر این احتیاجها در آینده نزدیک چگونه تامین خواهند شد؟ اگر الزامات خاصی برای هواپیما و توانایی و عملکرد آن در نظر دارید می بایست مورد توجه قرار دهید. مهم است که اجازه ندهیم یک نظر به دیگری غلبه نماید. ریچارد هادکینسون معاون فروش هواپیما در شرکت هواپیمایی کلی لیسی (Clay Lacy Aviation) می گوید که مشتریان اغلب بیش از حد به یکی از احتیاجهایشان دقت نموده در حالی که دیگر احتیاجهای خود را نادیده می گیرند. به عنوان مثال یکبار در سال می خواهند با ده ها نفر از اعضای خانواده به تعطیلات طولانی مدت بفرایند اما مابقی سال نهایتا یک نفر دیگر همراه او خواهد بود. بنابراین اوئ توصیه می نماید که هواپیمای خود را برای 99 درصد از زمان ها خریداری کنید نه برای یک درصد باقی مانده.

می خواهید هواپیمای نو بخرید یا دست دوم

هواپیماهای جدید قیمت بالاتری دارند. آن ها همراه با ضمانت نامه ها و گارانتی ها عرضه شده و همچنین جذابیت های حسی یک محصول جدید را به نمایش می گذارند. از طرف دیگر هواپیماهای قدیمی ارزان تر می باشند اما با افزایش سن آن ها نیز هزینه های حفظ و نگهداری نیز متناسبا افزایش خواهد یافت. همچنین برای هواپیماهایی که بیش از 25 سال است از عمر آن ها می گذرد قطعات جایگزین به سختی پیدا خواهند شد. تجزیه و تحلیل دوره زندگی هواپیما می تواند هزینه کل آن را در طول دوره ای که برای آن برنامه ریزی نموده اید شامل هزینه های خرید هواپیما و هزینه های نگهداری مقایسه کنید.

بودجه ای که در نظر گرفتید

گمراه نشوید که یک هواپیمای 4 میلیون دلاری حتما گزینه بهتری نسبت به یک هواپیمای 8 میلیون دلاری می باشد. هزینه های اضفی دیگری وجود دارند که گریبان مالک هواپیما را خواهند گرفت. انجام سفرها و ماموریت ها، تعمیر و نگهداری سالانه و نگهداری آن ها و همچنین خدمه از جمله این موارد هستند. صاحبان هواپیماهایی که قیمت های پایین تری دارند معمولا خودشان از هزینه های برنامه ریزی شده برای مالکیت بیشتر هواپیما اطلاع دارند. حتما دقت کنید که هواپیما یک دارای پر هزینه بوده که برای شما کار خواهد نمود پس می بایست دید با این هزینه ها چه چیزی عاید شما خواهد شد. ملاحظات دیگری که در بودجه می بایست در نظر بگیرید این است که می خواهید مستقیما خرید نموده و یا اجاره نمایید، همچنین شما به دنبال تامین کننده اقتصادی بوده و یا تمام خرید را به خود اختصاص خواهید داد.

مقایسه مدل ها

حال با توجه به این موارد و طبقه بندی های اجرا شده می توانید مدل های مختلف را با یکدیگر مقایسه نمایید.

تحقیق و پژوهش

به عنوان نتیجه از تجزیه و تحلیل های شما، مشاوران و تیم می بایست فهرست کوتاهی از مدل هایی که احتیاجها و ماموریت های شما را تامین می کنند تهیه کنند. برای هر کدام از مدل های لیست مشاوران می بایست ویژگی ها و مزایا، نقاط ضعف و قوت و هزینه های معمول آن را ارائه کنند. پس از این مراحل وقت این است که ببینیم چه چیزی در بازار موجود می باشد. هادکینسون در این خصوص می گوید که پیش از خرید ضروری است درباره شجره هواپیما تحقیق نمایید. به آنچه که کننده فروش به شما می گوید تکیه نکنید زیرا او می خواهد فروش نموده اما شما باید مطمئن شوید که هواپیمای مناسب می تواند احتیاجهای شما را برطرف نماید. تحقیقات شما باید فراتر از فهرست تهیه شده باشد. ضروری است که سوابق دقیقی از هواپیماهای مورد نظر تهیه نمایید. ضروری است تا فهرستی از تمام سفرهای اجرا شده آن، نحوه نگهداری و اینکه آن را چه کسی در کجا داشته است تهیه نمایید. هرگونه اطلاعات گم شده یا نادرست می تواند ارزش هواپیما را کاهش دهد به این معنی که اگر بخواهید بعدا آن را بفروشید ممکن است دچار مشکل شوید.

خرید

شما به یاری تیم خود تحقیقات را انجام داده و اکنون آماده پیشنهادات می باشید. فرایند خرید می تواند بسیار طولانی و پیچیده باشد. اینجا جایی است که یک مشاور حقوقی خوب می تواند در هر مرحله به خوبی از شما محافظت نماید.

بازدید و آنالیز هواپیما

فقط به لیست ها تکیه نکنید. شما یک خانه را بدون آنکه ببینید نمی خرید بنابراین این موضوع در خصوص یک هواپیمای چند میلیون دلاری نیز صدق خواهد نمود.

قراردادی از آنچه می خواهید بخرید

این اطلاعاتی مربوط به آنچه است که می خواهید خریداری نمایید. اطلاعاتی مانند قیمت، مبلغ سپرده، شرایط فروش و غیره را توضیح خواهد داد. همچنین باید یک تاریخ انقضای قراداد پیشنهادی را شامل گردد تا در صورتی که همه چیز به درستی پیش نرفته و یا طولانی تر از زمان مورد انتظار باشد فرصتی به شما داده گردد.

سپرده یا پیش پرداخت

به طور معمولی بین 5 تا 10 درصد از مبلغ از طریق کارگزار یا کنندگی به صورت سپرده یا بیعانه قرار خواهد گرفت.

بازرسی قبل از خرید

مشاوران شما می تواند این نظارت را داشته باشند. یکی از متخصصان این قسمت اشاره می نماید که SVP در هواپیمایی یک نقطه دیگر در فرایند خرید می باشد که یک مشاور باتجربه می تواند هزینه هایی را که تا به امروز به آن ها بدون توجه بودید تخمین بزند. از این مرحله به سادگی نگذرید. با استفاده از متخصص مکانیک و موتور هواپیما شما می توانید این فرایند را انجام دهید. حتی بهتر است که از یک متخصص در مدلی خاص استفاده نمایید. بازرسی از هواپیما به شما لیستی از کمبودها و اختلافات در صورت وجود را نشان می دهند که از طریق آن می توانید هزینه اصلاح هریک را بدست آورید. این فهرست می تواند مبنایی برای هرگونه برطرف نقص و یا مذاکره برای کاهش قیمت باشد.

قرارداد خرید

بیشتر کارگزاران توصیه می کنند تا یک وکیل در زمینه معاملات حمل و نقل داشته که تجربه آن را داشته باشد. این توافقنامه شامل تمام شرایط از جمله مبلغ خرید، مبلغ پیش پرداخت، شرایط بازپرداخت، زمانبندی در هر مرحله، محل بازرسی قبل از خرید، ضمانت نامه ها و موارد دیگر می باشد.

پذیرش فنی

این اتفاق پس از بازرسی اتفاق افتاده و بر اساس آن اصلاع یا تعدیل قیمت صورت می گیرد. خریدار درخواست پذیرش فنی را اجرا نموده و معمولا در این مرحله سپرده یا پیش پرداخت غیرقابل بازگشت می گردد.

بسته شدن و تحویل

در حالی که بسته شدن و تحویل آخرین مرحله است، همچنان می بایست در این مرحله هم همه چیز هماهنگ باشد. عنوان باید منتقل شده و هواپیما به نام صاحب جدید ثبت گردد. پول به صورت سپرده گذاری خارج گردد. هواپیما توسط مالک جدید بیمه گردد و در نهایت این هواپیما به صورت فیزیکی تحویل گردد.

تبریک می گوییم، اسناد و مدارک امضا شده و مهر و موم شده است. شما اکنون مالک جدید یک هواپیما می باشید اما هنوز کارهای زیادی باقی مانده تا انجام دهید. به عنوان مثال جایی که هواپیما تحویل داده شده و اینکه چه مدت در آنجا باقی خواهد ماند ممکن است پیامدهای اقتصادیاتی داشته باشد. شما احتیاج به خدمه و آشیانه دارید و اینکه تصمیم بگیرید که چه کسی کنترل و نگهداری هواپیمای شما را برعهده داشته باشد.

اگر پول خرید هواپیما را ندارید اصلا نگران نباشید. می توانید از وبسایت خبرنگاران خرید بلیط هواپیما را انجام دهید و با خیال راحت پرواز کنید.

منبع: www.sherpareport.com

منبع: الی گشت
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 917

به "چگونه یک هواپیما بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک هواپیما بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید