چین می تواند بهترین منبع صدور گردشگر به ایران باشد

به گزارش مجله عکسفا، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: چین می تواند بهترین منبع صدور گردشگر به ایران باشد و این کشور دارای ظرفیت های فراوانی است.

چین می تواند بهترین منبع صدور گردشگر به ایران باشد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مجله عکسفا، ولی تیموری که به همراه دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به چین سفر نموده است، در گفت وگو با ایرنا گفت: دو کشور ایران و چین با تمدن های کهن و تاریخ دیرینه، همواره همکاری های خوب مالی و فرهنگی در راستا جاده ابریشم داشته اند.

او اضافه نمود: در طول تاریخ روابط هرگز منازعات سیاسی و مالی میان آن ها وجود نداشته است و دو طرف دارای غنای فرهنگی هستند و این باعث شده است تا زمینه های قوی هم برای توسعه روابط گردشگری داشته باشند.

تیموری گفت: رئیس جمهوری اسلامی ایران در سفر به چین تاکید بسیاری بر گسترش روابط داشت و رئیس جمهوری چین هم در سفر به تهران بر توسعه روابط از جمله در عرصه گردشگری تاکید نمود.

او با اشاره به امضای سند گردشگری میان دو کشور گفت: همکاری های گردشگری ایران اکنون متمرکز بر بازار چین است و اقدامات خوبی هم در یک سال گذشته اجرا شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اضافه نمود: در تحقیقات راهبردی اجرا شده با همکاری جامعه دانشگاهی و معاونت گردشگری وزارتخانه، چین به عنوان یک بازار گردشگری برای کشور معین شده است برنامه اقدام نیز برای اجرا آماده شده است.

او اضافه نمود: این کار به گفته او منطبق با روحیه و سلایق گردشگران چینی اجرا شده است از جمله مجموعه های اطلاع رسانی و اقلام تبلیغاتی و گزارش های رسانه ای به زبان چینی تهیه شده است.

تیموری به برنامه های آموزشی نیز اشاره نمود و گفت: با نظرداشت وضعیت گردشگری در چین و برای آشنایی بیشتر گردشگران کوشش شده است کارهایی در سازمان ها و بخش های گردشگری انجام گردد و در طول هفت ماه گذشته در امسال برنامه های آموزشی در مکان های مختلف ایران از جمله برای مراکز اقامتی و پذیرایی اجرا شده است.

او گفت: در این سفر ملاقاتی نیز با رئیس آموزشگاه گردشگری جمهوری خلق چین انجام شد و در آن بر همکاری های آموزشی و پژوهشی مؤثرتر تاکید شد و در زمینه تقویت بنیه نیروی انسانی فعال در حوزه گردشگران چینی قول همکاری گرفته شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اضافه نمود: در حوزه های مختلف کارهای زیادی اجرا شده است از جمله این که داوطلبانه و یک جانبه در حرکتی چشمگیر صدور ویزا برای گردشگران چینی لغو شده است این تاثیرات خوبی در این بازار داشته است.

او گفت: با نظرداشت فعالیت های دولت و کوشش های اجرا شده و همچنین مجموعه اقدامات اجرا شده و سفر فعلی به چین با حضور 50 شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ایران، بازار چین بیشتر برای آنها معرفی گردید.

تیموری توضیح داد: هنوز تصویر کاملی از ایران برای گردشگران چینی معرفی نشده است و تبلیغات مخرب رسانه های غربی نیز تاثیرات منفی برجا گذاشته است و باید روی این بخش نیز تمرکز کرد تا اذهان با واقعیات ایران بیشتر آشنا شوند و چینی های گردشگر از ایران بیشتر بدانند.

او گفت: چین یک بازار خوب و مستقل گردشگری است و روحیات و سلایق در این بازار با توانایی ها و ظرفیت های گردشگری ایران کاملا سازگار است.

این مقام مسئول، اضافه نمود: شمار گردشگران چینی در کشورهای مختلف بسیار زیاد است هنوز باید گردشگران زیادی از چین به ایران جلب و جذب کرد در سال گذشته فقط 52هزار گردشگر چینی به ایران سفر کردند که کافی نیست و می توان شمار بسیاری را جذب کرد.

به گفته او چین یک کشور گردشگرفرست است در هفت ماه امسال هم 28هزار گردشگر چینی به ایران سفر کردند این برای ایران کافی نیست ضروری است که کارهای بیشتری صورت گیرد باید گردشگران بیشتری جذب بازار ایران شوند که ظرفیت های بسیار بالایی برای جلب آن ها دارد.

تیموری تاکید نمود که با اقدامات جامع ایران به نظر می رسد در سال های پیش رو شمار گردشگران چینی به ایران روز به روز افزایش یابد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 454

به "چین می تواند بهترین منبع صدور گردشگر به ایران باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین می تواند بهترین منبع صدور گردشگر به ایران باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید