گفت وگو، رزمایش مرکب ارتش نشان دهنده تحریم ناپذیری قوای نظامی ایران است

به گزارش مجله عکسفا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برگزاری رزمایش مرکب ارتش در دریای عمان و اقیانوس هند را نشان دهنده تحریم ناپذیری قوای نظامی ایران دانست.

گفت وگو، رزمایش مرکب ارتش نشان دهنده تحریم ناپذیری قوای نظامی ایران است

سیدقاسم جاسمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرنگاران با اشاره به برگزاری رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین در دریای عمان و اقیانوس هند، گفت: امروز اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران زبانزد دوست و دشمن است، بنابراین، این رزمایش نظامی نشان دهنده عُمق حضور ایران در آب های آزاد و فراسرزمینی است.

وی همچنین یکی دیگر از نقاط قوت رزمایش مرکب نیروی دریایی ارتش با روسیه و چین را، توان نظامی جمهوری اسلامی ایران در حوزه دریا دانست و تأکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران از توان و نیروی قوی و بازدارنده ای در عرصه دفاعی و نظامی برخوردار است که تحریم ها هم نتوانسته خللی در فرایند رو به پیشرفت در این حوزه تأثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه رزمایش مرکب ارتش نشان دهنده تحریم ناپذیری قوای نظامی ایران است، شرح داد: این رزمایش مرکب ارتش با مشارکت روسیه و چین در دریای عمان و اقیانوس هند در شرایطی در حال برگزاری است که سخت ترین تحریم ها علیه ملت ایران از سوی آمریکایی ها اِعمال شده و بر شدت آن افزوده می شود، اما این رزمایش نشان داد که تحریم ها تأثیری بر اراده کشور برای دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی ندارد.

جاسمی ادامه داد: رزمایش مرکب ارتش نشان دهنده عُمق روابط استراتژیک کشورهایی مثل روسیه و چین است، زیرا این کشورها نیز علاوه بر اینکه عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل هستند، خود را متحد جمهوری اسلامی ایران در تمامی زمینه ها می دانند.

وی با تأکید بر اینکه رزمایش مرکب ایران، روسیه و چین نشان داد که جمهوری اسلامی ایران منزوی نیست، گفت: یکی از مهم ترین اهداف آمریکایی ها در اِعمال سخت ترین تحریم ها علیه ملت ایران، منزوی کردن کشور در عرصه های بین المللی و منطقه ای است، اما این رزمایش نشان داد که کشوری که حداقل در منطقه غرب آسیا در انزوا قرار گرفته، آمریکایی ها هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در سرانجام گفت: این رزمایش فقط نمایش بخش کوچکی از توانمندی های دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران در حوزه دریایی است و این پیام را به دشمنان مخابره می کند که خدای ناکرده برای لطمه به امنیت کشور، دست از پا خطا کنند، ایران متحدانی دارد که به کمکش می شتابند.

+

منبع: تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 708

به "گفت وگو، رزمایش مرکب ارتش نشان دهنده تحریم ناپذیری قوای نظامی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگو، رزمایش مرکب ارتش نشان دهنده تحریم ناپذیری قوای نظامی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید