10 پیشنهاد ساده برای سم زدایی از بدن که سلامت شما را تضمین می نماید

به گزارش مجله عکسفا، اگر در تعطیلات تابستانی و آخر هفته قدری در خوردن زیاده روی کنید ممکن است احساس نفخ و تنبلی کنید. وقت گذاشتن برای سم زدایی بدن می تواند به شما یاری کند بعد از زیاده روی احساس بهتری داشته باشید و اگر این کار را به روشی سالم و عمدی انجام دهید می تواند به شما در تصمیم گیری طولانی مدت سالم تر نیز یاری کند.

10 پیشنهاد ساده برای سم زدایی از بدن که سلامت شما را تضمین می نماید

به گزارش خبرنگاران، کلمه سم زدایی رژیم های غذایی محدود، آب میوه های سبز گران قیمت و پاک نماینده های شدید را تداعی می نماید. با این وجود، فکریت متفاوتی نسبت به سم زدایی نیز وجود دارد. بسیاری از افراد نمی دانند بدن مان یک سیستم پاکسازی طبیعی است که برای سم زدایی همیشگی ساخته شده است.

به جای گرسنگی دادن به بدن خود به وسیله رژیم غذایی محدود یا مکمل های گران قیمت، آنچه واقعا باید انجام دهیم این است که با بازگشت به اصول اولیه با حرکات ساده و غذاهای طبیعی و شفابخش به بدن خود یاری کنیم تا کاری را که برای انجام آن طراحی شده انجام دهد.

در ادامه به ده راه برای یاری به پاکسازی، برطرف نفخ و تنظیم رژیم غذایی و سلامتی خود در مسیر درست ذکر می گردد:

1- روز خود را با آب لیموترش آغاز کنید

روز خود را با بیدار شدن با یک لیوان لیموترش افزوده شده به آب گرم یا سرد آغاز کنید. پکتین موجود در لیمو به هضم غذا یاری می نماید و باعث تبدیل شدن لیموترش به یک ماده غذایی سم زدای فوق العاده می گردد. آب با لیموترش به کاهش اشتها و افزایش سیری یاری می نماید. انرژی دادن به دستگاه گوارش راهی عالی برای آغاز روز به نظر می رسد. تکه کوچکی از لیموترش در فنجان تان به مغز شما یادآوری می نماید: هی، من امروز انتخاب های سالمی دارم!

2- صبحانه سالم بخورید

بعد از نوشیدن آب سوخت مورد احتیاج بدنتان را با صبحانه خوردن تامین کنید. خوردن صبحانه به متابولیسم شما بعد از یک شب خواب یاری می نماید. به علاوه، وقت گذاشتن از صبح برای سوخت رسانی عمدی به بدن راهی عالی برای ایجاد اعتماد به خود در خصوص سلامتی است.

تنها راه برای اثبات این که آماده و مایل به مراقبت از خود هستید این است که در واقع از خود مراقبت کنید. توصیه می کنیم نان، غلات یا هر نوع دیگری از آن را از وعده صبحانه خود حذف کنید، زیرا باعث می گردد بدنتان آب بیشتری را حفظ کند.

در مقابل، توجه خود را روی پروتئین متمرکز کنید که باعث سیری می گردد. مخلوط تخم مرغ و ماهی قزل آلا ترکیبی عالی از پروتئین و امگا 3 تقویت نماینده متابولیسم برای آغاز روز هستند. اگر در حال حرکت هستید به جای آن یک اسموتی آسان برای سلامت روده انتخاب کنید.

3- بدن خود را حرکت دهید

افزایش ضربان قلب به معنای افزایش جریان خون خواهد بود. این به نوبه خود به بدن تان یاری می نماید تا سموم را به تنهایی دفع کند. نکته مهم این است که ضربان قلب خود را افزایش دهید، عرق کنید و فکریت بهتری داشته باشید تا فردا دوباره آن را یک درجه ارتقا دهید.

4- رژیم غذایی خود را تمیز کنید

حتما صبحانه، ناهار، شام و حداقل یک میان وعده بخورید. مطلقا هیچ وعده غذایی ای را حذف نکنید و مطمئن شوید که آن وعده ها صرفا از غذاهای کامل و واقعی تشکیل شده اند. خوردن مداوم در طول روز به شما یاری می نماید تا پایه ای برای تغذیه سالم مداوم ایجاد کنید. در اینجا منظورمان گنجاندن اندازه زیادی سبزیجات، پروتئین بدون چربی، مرغ، ماهی، تخم مرغ و چربی های سالم از آجیل، دانه ها یا زیتون، آووکادو یا نارگیل در رژیم غذایی است.

مواد غذایی بسته بندی شده و فرآوری شده حتی از نوع سالم آن را کنار بگذارید. در آن صورت اطمینان کسب می کنید که سدیم اضافی، مواد مصنوعی و شکر را از رژیم غذایی خود حذف می کنید. بعلاوه نمکدان را کنار بگذارید و به جای آن صرفا از گیاهان و ادویه ها برای طعم دادن به غذا بهره ببرید. متوجه خواهید شد که این کار می تواند به ایجاد تفاوت بزرگ در ظاهر و احساس تان حتی پس از سپری شدن یک روز یاری کند.

اگر اجتناب از خوردن میان وعده های بسته بندی شده بیش از حد فرآوری شده یا کنار گذاشتن شیرینی برای تان سخت است سعی کنید به یاد داشته باشید که لازم نیست برای همواره این کار را انجام دهید. با یک روز آغاز کنید. اگر توانستید یک روز کامل را بدون وعده های فرآوری شده و بسته بندی شده تحمل کنید کوشش کنید تا آن رویه را تکرار کنید.

برنامه ریزی و تهیه غذا از قبل آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید ممکن است به شما یاری کند در برابر وسوسه لحظه آخری مقاومت کنید. در هر حال، اگر یک سالاد زرق و برق دار و خوشمزه را از قبل درست نموده باشید توجیه در انتظار فست فود بودن برای تان بسیار سختتر می گردد.

5- از نوشیدن یک فنجان چای لذت ببرید

یک فنجان چای را همراه با میان وعده بعدازظهر خود بنوشید. این کار به بهبود هضمتان یاری می نماید و باعث هیدراته ماندن شما می گردد که با سلامت پوست و متابولیسم سالم تا داشتن انرژی کافی مرتبط است. چای سبز را برای تقویت آنتی اکسیدان و متابولیسم امتحان کنید.

6- برای از بین بردن تنش و یاری به هضم غذا چرخش را امتحان کنید

بیشتر مردم زمان زیادی را صرف تکیه به جلو می نمایند. گوشی هایشان را جلوی صورتشان می گیرند و به سمت فرمان و رایانه ها می روند. اساسا ما در زندگی روزمره خود پیچ و تاب زیادی انجام نمی دهیم؛ و از آنجا که ستون فقراتمان به گونه ای ساخته شده که بپیچد نتیجه می تواند کشش در عضلات ستون فقرات باشد و فرایند هضم را تسهیل کند.

شاید از خود بپرسید که پیچش ستون فقرات شما چه ارتباطی با هضم غذا دارد. بسیاری از اندام هایی که ما برای هضم غذا از آن استفاده می کنیم مانند روده در شکم واقع شده اند و حرکات چرخشی به آن اندام ها یاری می نماید تا به خوبی کار نمایند. اساس چرخش به معنای واقعی کلمه می تواند به حرکت مواد در امتداد دستگاه گوارش به خصوص روده یاری کند. بنابراین، اگر می خواهید چیزی که خورده اید به طور موثر از بدن تان خارج گردد چرخش راه خوبی برای آغاز است.

7- چند تمرین تنفسی انجام دهید

احساس سیری بیش از حد یا این احساس که با بدن خود آن گونه که آرزو داشتید رفتار ننموده اید می تواند استرس زا باشد. یکی از سریع ترین راه ها برای آرامش استفاده از تمرینات تنفسی است. نتیجه مطالعه ای تازه نشان داد که یادگیری تکنیک های تنفس آرامش بخش به افراد یاری می نماید بلافاصله احساس اضطراب را کاهش دهند.

شرکت نمایندگان در آن مطالعه گزارش دادند که پس از 3 ماه احساس ارتباط اجتماعی بیشتری داشتند. این برای کاری که انجام می دهید بسیار سودمند است.

یک راه آسان برای استفاده از نفس به متظور آرام کردن بدن و فکر خود آن است که به سادگی آن را کاهش دهید. هم چنین می توانید یک مکث بین نفس ها ایجاد کنید و برای حدبیشتر نفعی که از این حرکت خواهید برد بازدم خود را طولانی تر از دم نمایید. شمارش نفس چه زمان دم و بازدم یا در هر چرخه تنفسی نیز راهی عالی برای تمرکز فکر شماست.

8- برای اتمام کار زیر آب سرد دوش بگیرید

اگرچه ممکن است چندان راحت به نظر نرسد، اما دوش آب سرد گرفتن احساس انرژی فوری ای را به شما خواهد بخشید. آب سرد می تواند التهاب را کاهش دهد و بعضی کارشناسان بر این باورند که می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. نتیجه مطالعه ای تازه نشان داد افرادی که به مدت 30، 60 یا 90 ثانیه زیر آب سرد دوش گرفتند 29 درصد کمتر از افرادی که دوش نمی گرفتند دچار بیماری شدند. شواهد نشان می دهد افرادی که دوش آب سرد می گیرند نسبت به افرادی که این کار را نمی نمایند احساس سلامتی بیش تری دارند.

9- گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید

بسیاری از ما غرق در نوتیفیکیشن های مداوم هستیم. تمام صداهای اطلاع دادن دریافت پیغام تازه تاثیری فوری بر شرایط روحی و روانی و تاثیر طولانی مدت بر سلامتی شما دارند. مطالعه ای که از سال 2015 میلادی تحت عنوان چالش مزاحم نشوید آغاز شده و کماکان ادامه دارد از شرکت نمایندگان می خواهد گوشی های تلفن همراه هوشمند خود را به مدت 24 ساعت خاموش نمایند. آن چه آنان دریافته اند این است که بسیاری از شرکت نمایندگان بلافاصله متوجه می شوند با خاموش کردن تلفن خود استرس کمتری دارند به طوری که دو سوم از شرکت نمایندگان تصمیم می گیرند خاموش کردن گوشی تلفن همراه خود را به یک تمرین عادی تبدیل نمایند و پس از دو سال تمایل کمتری به حواس پرتی و استرس داشتند.

چرا خود را با 24 ساعت بدون گوشی تلفن همراه بودن به چالش نمی کشید؟ اگر خیلی سخت به نظر می رسد می توانید با غیر فعال کردن نوتیفیکیشن های خود آغاز کنید. مطالعه دیگری که اخیرا صورت گرفته نشان می دهد که شنیدن صرفا صدای وزوز گوشی تلفن همراه بلافاصله به بهره وری شما آسیب می رساند. اگر می خواهید بدن و فکرتان را سم زدایی کنید می توانید با کوشش برای تمرکز بر روی چیزهایی که واقعا برایتان مهم است به جای گوشی تلفن همراه تان آغاز کنید.

10- مدیتیشن را امتحان کنید

چیزی به نام یک نوشدارو برای همه بیماری های شما وجود ندارد، اما به نظر می رسد مدیتیشن تا جایی که می توانیم ما را به آن هدف نزدیک می سازد. فواید مدیتیشن از کاهش اضطراب تا کاهش علائم همه چیز از سندروم روده تحریک پذیر (IBS) تا اختلال استرسی پس از آسیب روانی (PTSD) را شامل می گردد. چند دقیقه مدیتیشن همه مسائل شما را از بین نمی برد، اما می تواند به شما یاری کند تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. اگر مدیتیشن ترسناک به نظر می رسد فقط سعی کنید یک دقیقه آرام با چشمان بسته بنشینید. یک دقیقه می تواند اولین قدم به سوی یک تمرین مدیتیشن مادام العمر باشد. این یک دقیقه را امتحان کنید.

منبع: فرارو

  • چگونه با زبان بدن دوست داشتنی تر و باجذبه تر دیده شویم
  • چه کنیم که بعد از ظهرها خسته نباشیم؟
  • پیاده روی آهسته مفیدتر است یا پیاده روی سریع؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1402 بروزرسانی: 8 شهریور 1402 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2264

به "10 پیشنهاد ساده برای سم زدایی از بدن که سلامت شما را تضمین می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 پیشنهاد ساده برای سم زدایی از بدن که سلامت شما را تضمین می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید