آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت، کاهش 2درصدی قیمت آپارتمان ها

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران: آنالیز فایل های عرضه شده در بازار مسکن طی سه روز اخیر نشان می دهد: بخش عمده واحدهای مسکونی در بخش فروش، با قیمت های پیشنهادی کمتر نسبت به هفته های گذشته عرضه شده اند.

آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت، کاهش 2درصدی قیمت آپارتمان ها

به گزارش مجله عکسفا آمارهای رسمی حکایت از کاهش حدود 2درصدی قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران دارد. مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران نیز با اشاره به روند دو ماه گذشته عنوان می نمایند: طی روزهای گذشته مالکانی که تصمیم به فروش ملک خود دارند با رصد وضعیت بازار مسکن متوجه شده اند اگر بنا به فروش مسکن داشته باشند باید سطح قیمت پیشنهادی خود را متناسب با وضعیت جدید بازار مشخص نمایند. از این رو تحقیقات میدانی از وضعیت بازار خرید و فروش ملک در مناطق مختلف پایتخت نشان می دهد: طی روزهای اخیر، مالکان با پذیرش وضعیت جدید بازار، قیمت پیشنهادی خود را کاهش داده اند. به گفته مشاوران املاک این موضوع درخصوص آپارتمان های مسکونی میانسال (بین 10 تا 15 سال) بیش از سایر گروه های سنی املاک قابل مشاهده است.

به ویژه در مناطق مصرفی، بخش عمده فایل های موجود در بازار، قیمت پیشنهادی کمتر از میانگین مناطق دارند. به گفته مشاوران املاک، این وضعیت سبب می گردد تا مالکانی که به طور واقعی قصد فروش ملک خود را دارند در فروش روند آسان تری داشته باشند. مشاوران املاک در مناطق مصرفی همچنین عنوان می نمایند: در طرف مقابل بازار یعنی متقاضیان خرید مسکن، در هفته های گذشته با مشاهده روند معکوس رشد قیمت، سعی می نمایند با تامل و جست وجوی بیشتری اقدام به خرید آپارتمان نمایند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 370

به "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت، کاهش 2درصدی قیمت آپارتمان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت، کاهش 2درصدی قیمت آپارتمان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید