آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا انتها شهریور ماه، بازار اجاره آرام می گردد؟

به گزارش مجله عکسفا، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام نمایند و باید حتماً افراد دارای کد رهگیری و اجاره نامه معتبر باشند.

آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا انتها شهریور ماه، بازار اجاره آرام می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، محمود محمود زاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه مقدار سقف نرخ اجاره در تهران 25 درصد اعلام شده است، گفت: در صورت رعایت نکردن این سقف نرخ اجاره متقاضیان می توانند به شورای حل اختلاف مراجعه نمایند، موارد استثنایی هم وجود دارد که در این مورد می توان تصمیماتی را برای آن ها در نظر گرفت.

او با بیان اینکه حدود هزار متقاضی برای وام ودیعه مسکن ثبت نام نموده اند، اضافه کرد: بعد از ثبت نام متقاضیان در اولین فرصت پالایش و آنالیز مستندات انجام می گردد و بعد از تکمیل شدن به سیستم بانکی متقاضیان معرفی می شوند.

محمود زاده یادآور شد: متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان شهریورماه فرصت دارند برای ثبت نام اقدام نمایند و باید حتماً افراد دارای کد رهگیری و دارای اجاره نامه معتبر باشند.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه 350 هزار نفر تا به امروز در پنجمین مرحله از طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام نموده اند اضافه کرد: مراحل پالایش از متقاضیان انجام می گردد و بعد از تأیید به وسیله پیامک به متقاضیان برای تکمیل مراحل ثبت نام به آن ها اطلاع داده می گردد.

افتتاح بیش از35 هزار مسکن ملی تا پایان تیرماه

محمود زاده بیان نمود: این مقدار از استقبال متقاضیان نشان دهنده مردم به طرح های اقدام ملی مسکن است که امیدواریم بیش از 35 هزار واحد تا پایان تیرماه در قالب افتتاح طرح های وزارت راه و شهرسازی به بهره برداری برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شروع فصل جابه جایی مستأجران گفت: با اتخاذ تدابیر در سال های گذشته توانستیم بازار اجاره را مدیریت می کنیم.

محمود زاده بیان نمود: در سال گذشته مقدار نرخ سقف اجاره را 25 درصد برای تمدید مصوبه اظهار داشتیم و مرکز آمار هم نرخ تمدید و اجاره نامه نو را 32 درصد اظهار داشت و با توجه به آنکه بازار اجاره تابع قیمت مسکن است و با فرض این موضوع که همان نرخ 32 درصد مرکز آمار درست بوده باشد، اما شاهد آن بودیم که در سال گذشته و بعلاوه سال جاری بازار اجاره با همان نرخ اعلام شده کنترل شد.

او یادآور شد: در مورد بازار اجاره در سال گذشته بسیاری از مالکان شرایط مستأجران و نرخ های اجاره را مراعات کردند که همین موضوع خود باعث کاهش قیمت در نرخ های اجاره شد و سال جاری هم به طور قطع با تدابیر در نظر گرفته شاهد بهبود شرایط بازار اجاره خواهیم بود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: در منطقه ها آزاد تفاهم نامه های منعقد که در بین این منطقه ها برای ماکو تأمین زمین فراهم شده و به طوری که بعضی از منطقه ها کار را جدی تر در این حوزه دنبال می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1723

به "آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا انتها شهریور ماه، بازار اجاره آرام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن تا انتها شهریور ماه، بازار اجاره آرام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید