آیا مهدی هاشمی قصد خروج از کشور را دارد؟

به گزارش مجله عکسفا، خبرنگاران: تیر ماه امسال بود که رسانه ها خبر از خروج قریب الوقوع مهدی هاشمی از کشور برای حضور در دادگاهی در کانادا دادند.

آیا مهدی هاشمی قصد خروج از کشور را دارد؟

به گزارش گروه رسانه های مجله عکسفا،به نقل از سایت دنیا نیوز:تیر ماه امسال بود که رسانه ها خبر از خروج قریب الوقوع مهدی هاشمی از کشور برای حضور در دادگاهی در کانادا دادند. اما تنها چند روز بعد از انتشار این خبر توسط مهدی هاشمی تکذیب شد:

مهدی هاشمی بهرمانی به ایسنا گفت: خبرسازی ها درباره درخواست خروج از کشور و سفر به کانادا ساخته ذهن رسانه های ضدانقلاب خارج از کشور است و اینجانب هیچ درخواستی برای خروج از کشور به قوه قضائیه نداده ام.

فرزند آقای هاشمی رفسنجانی در پاسخ به این پرسش که آیا اخبار مربوط به درخواست مجوز از قوه قضائیه برای خروج از کشور را تأیید می کنید؟ اظهار کرد: انتشار چنین اخباری درخصوص تقاضای خروج اینجانب از کشور ساخته ذهن رسانه های ضدانقلاب است که متأسفانه در پاره ای از مواقع به رسانه های داخلی خط می دهند و آنها را دلواپس می نمایند.

اما علیرغم تکذیب مهدی هاشمی، سیدوحید ابوالمعالی، وکیل مهدی هاشمی به مجله عکسفا می گوید: ابوالمعالی همچنین درباره نزدیکی زمان رسیدگی به پرونده های مهدی هاشمی در تهران و کانادا و احتمال سفر مهدی هاشمی به کانادا گفت: این دو پرونده باهم همزمانی و تداخلی ندارند؛ درخواست را به قوه قضاییه قبلاً داده بودیم که زمینه حضور مهدی هاشمی در دادگاه کانادا را فراهم نمایند زیرا قوه قضاییه برای سفر مهدی هاشمی به کانادا باید اجازه بدهد. ما تمام این مسائل را با هماهنگی قوه قضاییه انجام می دهیم.

اما نامه علیزاده وکیل مهدی هاشمی به صراحت موضوع حضور او در دادگاه عالی کانادا (انتاریو) را مطرح می کرد. در یکی از بندهای این نامه امده است:

اطلاع از قصد دفاع شخصی {وحضوری=بدون مشخص وکیل مدافع} از خود

نظر به اینکه {دارالوکاله} دیویس ال ال پی به دستور اقای قاضی جوریانس درتاریخ 28 می 2014 {برابر چهارشنبه 7 خرداد 1393} خلع شده است، متهم مهدی هاشمی بهرمانی با نام مستعار رفسنجانی اکنون اطلاع داده است که میخواهد دفاع از خود را شخصا برعهده بگیرد.

سوم جولای 2014 {برابر با پنجشنبه 12 تیرماه 1393}

پیوست یک

از سوی دیگر خبرنگار دنیا آگاه شد، 2 روز پیش یعنی سه شنبه 21 اکتبر نیز نامه ای با امضای وکلای مهدی هاشمی یعنی آقایان علیزاده و ابوالمعالی به دادگاه کانادا رسیده و در این تاریخ ثبت شده که در آن آمده است:

شهادت نامه سید محمود علیزاده طباطبایی

(تاریخ ادای سوگند: 12 اکتبر 2014 =یکشنبه 20 مهر 1393)

من، سید محمود علیزاده طباطبایی، از جمهوری اسلامی ایران به قید سوگند اظهار می دارم:

1- من وکیل ایرانی متهم مهدی هاشمی بهرمانی که به نام رفسنجانی و نیز (آقای هاشمی) شناخته می گردد هستم. با اطلاع کامل از موضوعات مطروحه در این شهادت نامه اظهار میدارم:

2- من قبلا چهار شهادتنامه دیگر درباره این موضوعات به تاریخ های: 26 مارس 2014، 14 می 2014، 30 ژوئن 2014 و 14 اگوست 2014 در باره وضعیت آقای هاشمی تقدیم دادگاه تجدید نظر نموده ام.

در بند 7 این نامه امده است:

7-من هم چنین مطّلع شده ام که ویزای ورود به انگلستان برای آقای هاشمی صادر شده که ایشان را قادر می سازد تا به انگلستان برود و از خود دفاع کند.و در صورتی که تقاضای استیناف برای تعویض محل دادگاه پیروز بود آقای هاشمی را قادر می سازد تا در انگلستان از خود دفاع کند.

از سوی دیگر پیگیری آقای هاشمی برای مشخص تکلیف دومین درخواست ویزای کانادا همچنان بدون پاسخ باقی مانده است این در حالی است که اولین درخواست ایشان در 11 می 2012 ردّ شده بود.

پیوست 2

اکنون سؤال این است: چرا مهدی هاشمی تا وقتی که خارج از کشور و در انگلستان بود و می توانست از خودش دفاع بکند در دادگاه کانادا (انتاریو) حاضر نشد؟

چرا نامه های او و وکیلش خطاب به دادگاه عالی انتاریو یعنی دادگاه بدوی نوشته شده در حالی که پرونده مهدی هاشمی در دادگاه استیناف (تجدید نظر) انتاریو در دست رسیدگی است و کار پرونده از دادگاه بدوی گذشته است؟

آیا مهدی هاشمی قصد خروج از کشور را دارد؟ آیا تحرکات او برای خروج از کشور منجر به آن خواهد شد که وثیقه وی باطل شده و برای جلوگیری از خروج وی به زندان بازگردانده گردد؟

مجله عکسفا: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 211

به "آیا مهدی هاشمی قصد خروج از کشور را دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مهدی هاشمی قصد خروج از کشور را دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید