ارتش فیلیپین از کوشش مجدد داعش برای تاسیس خلافت در جنوب شرقی آسیا اطلاع داد

به گزارش مجله عکسفا، ماه ها بعد از خروج شبه نظامیان افراطی از ماراوی فیلیپین، بار دیگر این افراد در جهت کوشش برای تاسیس خلافت خود در این منطقه درگیری های جدیدی را شروع نموده اند.

ارتش فیلیپین از کوشش مجدد داعش برای تاسیس خلافت در جنوب شرقی آسیا اطلاع داد

از سفر با تور قیمت مناسب پاتایا لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شبه نظامیان افراطی با نیرویی نزدیک به 200 تن، درگیری هایی را با نیروهای امنیتی فیلیپین شروع نموده اند.

در اواخر ماه اکتبر سال گذشته میلادی نیروهای دولت فیلیپین توانستند ماراوی را باز پس بگیرند.

شبه نظامیان حامی داعش سال گذشته میلادی برای پنج ماه شهر ماراوی در جنوب فیلیپین را در تصرف خود داشتند و در پی درگیری با ارتش این کشور بیش از 1100 تن کشته شدند.

رومئو براونر، فرمانده ارتش فیلیپین در ماراوی بیان کرد: آنها هنوز به دنبال تاسیس خلافت در جنوب شرقی آسیا هستند. منطقه میندانائو یک منطقه آسیب پذیر است.

این فرمانده نظامی بیان کرد: بیشتر عضوگیری و جذب نیرو توسط شبه نظامیان افراطی از میان محلی ها انجام می گیرد. تعیین نیست که چندین تن از آنها اندونزیایی هستند، اما بعضی که دارای مهارت بمب سازی هستند، وارد این منطقه شده اند.

رهبر بزرگترین گروه مسلمان فیلیپین موسوم به مورو گفته است، نیروهای خارجی فعال در داعش که از سوریه و عراق بیرون رانده شده اند، با هدف جذب مجدد نیرو، خود را به فیلیپین می رسانند و قصد دارند تا به دو شهر این کشور حمله نمایند.

ابراهیم مراد، رهبر جبهه آزادی بخش مورو در فیلیپین گفت: اگر که کنگره در تصویب قانونی در اعطای مجوز به مسلمانان در جنوب این کشور برای رسیدگی به امور خودشان ناکام بماند، چنین رخدادی می تواند در شهرهای دیگر فیلیپین هم اتفاق بیفتد.

جبهه آزادی بخش مورو یک گروه اسلامی در فیلیپین است که مدت ها برای استقلال یا خودمختاری مناطق مسلمان نشین جنوب فیلیپین با دولت مرکزی این کشور مبارزه نموده است.

وی ادامه داد: براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، نیروهای خارجی فعال در داعش که از خاورمیانه بیرون رانده شدند، از مرزها می گذرند و قصد دارند تا در دو شهر جنوبی فیلیپین به نام های ایلیگان و کوتاباتو دست به حملاتی بزنند.

این دو شهر در 38 کیلومتری و 265 کیلومتری ماراوی واقع شده اند. طبق این گزارش، شبه نظامیانی از اندونزی، مالزی و خاورمیانه وارد فیلیپین شده اند و حتی فردی از خاورمیانه شناسایی شده که دارای پاسپورت کانادایی بوده و این فرد وارد قرارگاه گروه شبه نظامی ابوسیاف شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 600

به "ارتش فیلیپین از کوشش مجدد داعش برای تاسیس خلافت در جنوب شرقی آسیا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش فیلیپین از کوشش مجدد داعش برای تاسیس خلافت در جنوب شرقی آسیا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید