امارات کابینه جدید این کشور را با موضوع تغییرات در حوزه اقتصاد معرفی کرد

به گزارش مجله عکسفا، نخست وزیر امارات از تشکیل کابینه جدید این کشور اطلاع داد که آن را کوچک تر و درعین حال چابک تر و منطبق با تحولات عصر جدید توصیف کرد.

امارات کابینه جدید این کشور را با موضوع تغییرات در حوزه اقتصاد معرفی کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد بن راشد آل مکتوم نخست وزیر و نائب رئیس امارات از تشکیل کابینه جدید این کشور با ادغام بعضی وزارتخانه ها در یکدیگر و ایجاد پست های جدید وزارتی و تغییر بعضی اختیارات و مسئولیت های اعضای آن اطلاع داد.

بر اساس گزارش ها، عمده تغییرات در کابینه به منظور رسیدگی بیشتر به پرونده مالی امارات در سایه همه گیری کرونا و شامل حضور 10 وزیر برای مدیریت این حوزه در کابینه امارات است.

حاکم دبی در توئیتر خاطرنشان کرد:دولت جدید یک سال فرصت دارد تا اولویت های جدید را محقق کند. تغییرهای مستمر و بی وقفه ، شعار مرحله آینده خواهد بود تا به برترین نمونه یک دولت مطابق با عصر جدید دست یابیم به گونه ای که خواسته های مردم امارات را در مرحله پیش رو محقق کند.

بن راشد درباره ساختار جدید کابینه امارات گفت: 50 درصد از مراکز خدمات رسانی دولتی منحل و به سکوهای دیجیتال تبدیل شدند و حدود 50 درصد از کمیته های دولت هم در یکدیگر ادغام یا به وزارتخانه ها ملحق شدند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی امارات(وام)، در ساختار جدید کابینه امارات، وزارت صنعت و فناوری پیشرفته به رهبری سلطان الجابر تاسیس شد و وزارتخانه های انرژی و زیرساخت در یکدیگر ادغام شده و سهیل المزروعی وزیر آن شد.

بن راشد گفت که سمت وزیر مشاور اقتصاد دیجیتال و هوش مصنوعی و برنامه های کار از راه دور هم ایجاد شده است.

در این راستا وزارت اقتصاد امارات هم سه وزیر خواهد داشت؛ عبدالله المری وزیر جدید اقتصاد و احمد بالهول و ثانی الزیوی دو وزیران مشاور وزارت اقتصاد امارات شدند.

نخست وزیر امارات همچنین اداره کل حقوق بازنشستگی و تأمین اجتماعی این کشور را در وزارت توسعه اجتماع ادغام کرد و در این وزارتخانه بخشی را برای ارائه خدمات جدید به بازنشستگان و ایجاد صندوق تأمین اجتماعی ملی برای مدیریت صندوق های تأمین اجتماعی تشکیل داد.

وی همچنین از ادغام شورای ملی رسانه ها و بنیاد جوانان با وزارت فرهنگ به عنوان وزارت فرهنگ و جوانان امارات اطلاع داد که شامل دو وزیر، شما المزروعی وزیر مشاور جوانان و نوره الکعبی وزیر فرهنگ و جوانان است و مدیریت خبرگزاری امارات به زیر مجموعه امور امور ریاست امارات واگذار شد.

مقرر شده است که اداره برق و آب فدرال، گروه پست امارات، شرکت حمل و نقل عمومی امارات و شرکت املاک و مستغلات امارات را به مؤسسه سرمایه گذاری امارات ملحق نمایند و برای مرحله بعدی یک استراتژی جدید سرمایه گذاری دولتی آماده گردد؛ درست همانطور که وزارت نیروی امارات با وزارت زیرساخت ادغام و به وزارت نیرو و زیرساخت تبدیل شده است.

محمد بن راشد آل مکتوم تأکید کرد: هدف از این تغییرات، تشکیل دولتی است که در تصمیم گیری ها سریعتر باشد و بیشتر با تحولات روز مطابق است و در استفاده از فرصت ها و در برخورد با مرحله جدید در تاریخ ما بهتر است. دولتی انعطاف پذیر و چابک که هدفش تثبیت دستاوردهای کشور است.

بن راشد پیش از این گفته بود که ساختار جدید کابینه امارات با رایزنی محمد بن زاید آل نهیان رئیس این کشور آماده شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1073

به "امارات کابینه جدید این کشور را با موضوع تغییرات در حوزه اقتصاد معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات کابینه جدید این کشور را با موضوع تغییرات در حوزه اقتصاد معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید