بانک مرکزی آمریکا در حال ریختن پول اقشار متوسط در جیب ثروتمندان است

به گزارش مجله عکسفا، از زمان شیوع کرونا در آمریکا شاهد تزریق سنگین نقدینگی از سوی بانک مرکزی این کشور به اقتصاد آن هستیم. این سیاست ها به کاهش قدرت اقشار متوسط و افزایش دارایی ثروتمندان در این کشور منجر شده است.

بانک مرکزی آمریکا در حال ریختن پول اقشار متوسط در جیب ثروتمندان است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، از زمان شیوع کرونا در آمریکا شاهد اجرای سیاست های پولی انبساطی در این کشور بوده ایم. در واقع در قالب این سیاست های بانک مرکزی آمریکا حجم قابل تجهی نقدینگی به اقتصاد این کشور تزریق کرد.

مایک مالونی، یکی از برجسته ترین کارشناسان مالی در حوزه تاریخ سیاست های پولی و همچنین بازار فلزات گران بها، معتقد است که در شرایط کنونی آمریکا در حال رسیدن به آخر بازی است.

وی ادامه داد: این فرایند قابل ادامه یافتن نیست و فرایند چاپ پول از بدترین کابوس های من نیز بدتر است. این فرایند بسیار بیشتر از آن چیزی است که انتظار می رفت.

وی تأکید کرد: رئیس کنونی بانک مرکزی آمریکا و رؤسای قبلی این بانک شامل ژروم پاول، بن برنانک، و ژانت یلن باعث شدند که عظیم ترین انتقال پول تاریخ از جیب اقشار متوسط به جیب افراد ثروتمند صورت گیرد.

مالونی ادامه داد: آن ثروت در حال منحرف کردن فرایند تزریق پول به اقتصاد آمریکاست و در حال سوق دادن قدرت خرید را از اقشار متوسط به سمت ثروتمندانی نظیر بیل گیتس و جف بزوس است.

این کارشناس مالی معتقد است که این اقدام از بنیان غیر اخلاقی است و این دزدی همان کاری است که بانک های مرکزی در قالب خلق پول انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1450

به "بانک مرکزی آمریکا در حال ریختن پول اقشار متوسط در جیب ثروتمندان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک مرکزی آمریکا در حال ریختن پول اقشار متوسط در جیب ثروتمندان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید