با این راه حل ساده، دو برابر بیشتر وزن خود را کم کنید

به گزارش مجله عکسفا، کاهش وزن فقط مربوط به آنچه می خورید نیست، بلکه به زمان خوردن نیز مربوط می شود.

با این راه حل ساده، دو برابر بیشتر وزن خود را کم کنید

به نقل از هلث، نتایج تحقیقات نشان می دهد، اجتناب از مصرف کالری زیاد در عصر، کلید کاهش وزن است.

مصرف میان وعده در اواخر شب، به ویژه، مانع از سوزاندن چربی در بدن می شود به این دلیل است که بدن هنوز از کربوهیدرات های قابل دسترس استفاده می کند که به تازگی خورده شده اند با این حال، افرادی که در عصر کمتر غذا می خورند، روشی را پیش می برند که بدن شروع به سوزاندن چربی می کند.

صبحانه می تواند به کاهش وزن کمک کند؛ نتایج مطالعه اخیر نشان داد که یک صبحانه با پروتئین بالا حتی می تواند کاهش وزن را دو برابر کند.

پروفسور کارل جانسون، یکی از نویسندگان این تحقیق گفت: مطالعات زیادی هم بر روی حیوانات و هم بر روی انسان ها اجرا شده است که نشان می دهند نه تنها میزان غذا خوردن شما بلکه بیشتر از آن زمان خوردن شما با کاهش وزن مربوط می شود.

پژوهش ما در پی آزمایش یافته های مطالعات روزه داری موجود با درخواست از انسان واقعی برای شرکت در یک آزمایش چند روزه برای دو برنامه غذایی مختلف بود.

آنچه دریافتیم این است که ریتم های شبانه روزی بدن، سوزاندن چربی در شب را تنظیم می کند. ریتم های شبانه روزی بدن تغییرات ذهنی، فیزیکی و رفتاری است که یک چرخه روزانه را دنبال می کند.

این مطالعه شامل 6 نفر بود که برای نظارت دقیق در یک اتاق تنفسی (آزمایشگاه) مراجعه کردند. این اتاق دقیقا میزان انرژی مصرفی افراد در یک دوره و متابولیسم آن ها را میزان گیری کرد. نتایج نشان داد که وقتی مردم عصرانه یک وعده غذایی می خوردند، بدن دیگر چربی سوزی نمی کرد.

دکتر کوین کلی، نویسنده اول این مطالعه، نتایج را چنین توضیح داد: میان وعده اواخر عصر منجر به اکسید شدن چربی های کمتری نسبت به وعده صبحانه شد.

این مورد تایید کرد که زمان خوردن وعده های غذایی در طول روز و شب بر نحوه استفاده از غذای مصرف شده در مقابل ذخیره سازی تاثیر می گذارد و هر غذایی که قبل از خواب مصرف شود، سوزاندن چربی در طول خواب را به تاخیر می اندازد.

منبع: ایسنا

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1402 بروزرسانی: 22 تیر 1402 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2247

به "با این راه حل ساده، دو برابر بیشتر وزن خود را کم کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این راه حل ساده، دو برابر بیشتر وزن خود را کم کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید