با یوگا لاغر شوید

به گزارش مجله عکسفا، سلامت خبرنگاران: یوگا برای سلامت بدن و حتی لاغری بسیار مفید است.

با یوگا لاغر شوید

لاغر شدن آرزوی خیلی از افراد است. انواع ورزش های هوازی و یوگا به فرایند لاغری فرد یاری می نماید.

به گزارش خبرنگاران، یوگا یک تمرین بدنی و ذهنی است و ورزش هوازی یک تمرین بدنی با شدت بالاست که جریان خون و آمادگی قلبی عروقی را بهبود می بخشد.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که ورزش های هوازی و یوگا زمانی که با هم انجام گردد، منجر به کاهش وزن 2 برابری خواهد شد.

بعلاوه این ترکیب فشار خون و سطح کلسترول را 2 برابر بیشتر از انجام ورزش های هوازی یا یوگا به تنهایی کاهش می دهد.

نتایج تحقیقات نشان داده فعالیت بدنی و مداخلات رژیم غذایی به بیماران قلبی یاری می نماید؛ حتی در صورت استفاده در کنار درمان های پزشکی خطر مرگ را نیز کاهش می دهد.

محققان در این تحقیق تاثیر یوگای هندی را در ترکیب با ایروبیک در افراد چاق مبتلا به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی آنالیز کردند.

یوگا یک تمرین بدنی و ذهنی است و ورزش هوازی یک تمرین بدنی با شدت بالاست که جریان خون و آمادگی قلبی عروقی را بهبود می بخشد.

محققان بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب را به سه گروه تقسیم کردند؛ یک گروه یوگا هندی، گروه دوم ورزش هوازی و سومی هر 2 مورد را انجام دادند.

همه شرکت کنندگان باید سه جلسه در هفته به مدت 6 ماه آنچه توصیه شده بود را انجام می دادند. طی این دوره گروه تحقیقاتی تاثیر هر تمرین را بر عوامل خطر کرونر آنالیز کردند.

از ورزش یوگا و هوازی غافل نشوید

هر 2 ورزش یوگا و هوازی به تنهایی باعث کاهش وزن، کاهش دور کمر، کاهش لیپوپروتئین با چگالی کم(LDL)، کاهش تری گلیسیرید و فشار خون در مقادیر مساوی می گردد.

همه این عوامل خطر در بیمارانی که ورزش هوازی و یوگا را ترکیب کردند، 2 برابر کاهش یافت. علاوه بر این ظرفیت ورزش، عملکرد دیاستولیک و سیستولیک آنان را به طور قابل توجهی بهبود یافت.

عملکرد دیاستولیک به زمانی اشاره دارد که قلب پس از هر ضربان به میزان کافی و سریع شل می گردد و عملکرد سیستولیک با بطن چپ (یکی از حفره های قلب) که خون را به سلول ها پمپاژ می نماید، مرتبط است.

معجزه ترکیب یوگای هندی و ورزش های هوازی

ترکیب یوگای هندی و ورزش های هوازی، استرس ذهنی، جسمی و عروقی را کاهش می دهد و می تواند منجر به کاهش مرگ ومیر و عوارض قلبی عروقی گردد.

مطالعه ای بر روی یوگای گرم که تمرینی سخت تر از یوگای سنتی است نشان داد که این نوع یوگا می تواند فشار خون بالا را بدون دارو به طور موثر کاهش دهد.

منبع: رکنا
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1883

به "با یوگا لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با یوگا لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید