برگزیدگان رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی معرفی شدند

به گزارش مجله عکسفا، برگزیدگان نهایی سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معرفی شدند.

برگزیدگان رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی معرفی شدند

به گزارش گروه فرهنگی مجله عکسفا، برگزیدگان نهایی سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان معرفی شدند.

آثار 30 ایده پرداز یا گروه ایده پردازی، در مرحله نهایی از سوی داوران متخصص انتخاب شد تا اسناد لازم برای ارائه این ایده ها به سرمایه گذاران و صنعت گران ارائه شود.

این آثار از بین 160 اثر رسیده به دبیرخانه رویداد در دو مرحله برگزیده شد و ملاک انتخاب آن توان دبیرخانه ایده آزاد برای ایجاد امکان جذب حامی صنعتی و مالی است و این انتخاب به این معنی نیست که ایده هایی که به این مرحله راه پیدا نکرده اند از نظر کیفیت در سطح پایین تری قرار داشته اند.

بر همین اساس در حالی که آمار کلی آثار رسیده نشانگر افزایش 30 درصدی ارائه ایده به دبیرخانه نسبت به دوره پیشین بود، گروه مربیان متخصص در مراحل مختلف، ایده هایی را انتخاب کردند که بیشترین توان برای ارائه به بازار و صنعت اسباب بازی ایران را داشته باشند.

در مرحله نخست از این میان در مجموع 84 ایده شامل 51 ایده ساخت بازی رومیزی و 33 ایده ساخت اسباب بازی انتخاب و زیر نظر مربیان متخصص (منتورها) پرورش داده و تکمیل شد.

اداره کل سرگرمی های سازنده کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان و دبیرخانه ایده آزاد، با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی و برگزاری نشست های حضوری یا آنلاین، تمامی توان و شناخت و تجربه های خود از بازار اسباب بازی ایران برای پیگیری و پرورش ایده ها و بالابردن احتمال و شانس جذب حمایت از طریق بازار سرمایه و صنعت اسباب بازی را در سال جهش تولید به کار خواهد گرفت.

در همین حال مربیان متخصص رویداد در بخشی جداگانه، 9 ایده دیگر را که هسته مناسبی برای پرورش و بالندگی در آینده نزدیک را داشتند و با صرف زمان بیشتر به بالندگی و پختگی لازم جهت ارائه به بازار خواهند رسید، معرفی و آن ها شایسته تقدیر عنوان کرده اند.

تعدادی از ایده های این بخش به بچه ها و نوجوانان اختصاص دارد اگرچه یکی از آثار بخش برگزیدگان اصلی نیز اثر همین بچه هاست، بچه های که امسال 25 درصد از ایده های ارسال شده به رویداد متعلق به آن ها بود.

سال گذشته و در دومین دوره این رویداد نیز 20 اثر در مجموع به مرحله نهایی راه پیدا کرد که تا به امروز 5 ایده به مرحله تولید رسیده و از سوی کانون و دیگر تولیدکنندگان به بازار عرضه شده و چند اثر دیگر نیز در مراحل تولید قرار گرفته است.

بر همین اساس اختصاص بیش از نیمی از آثار رسیده به دبیرخانه سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی ایران به گروه بازی های رومیزی نشان دهنده رشد و محبوبیت این دسته از سرگرمی ها بین مخاطبان و طراحان است و توجه به این نکته در تدوین چشم انداز طراحی و تولید سرگرمی ها قابل تأمل است.

در همین حال با توجه به شیوع بیماری کرونا قرار است آیین پایانی رویداد به احتمال زیاد در تاریخی که در آینده اعلام خواهد شد، به صورت مجازی برگزار شود و ایده پردازان نیز فیلم های معرفی اثر خود را به این آیین ارسال کنند تا به صورت آفلاین برای علاقه مندان نمایش داده شود.

یادآوری می شود اسامی افراد برگزیده و شایسته تقدیر سومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی ایران در سایت خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir، سایت رویداد ایده آزاد اسباب بازی به نشانی ideaazad.ir و در صفحه اختصاصی جشنواره ملی اسباب بازی کانون در اینستاگرام به نشانی [email protected] اعلام شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1105

به "برگزیدگان رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید