تاکید لاریجانی بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونا

به گزارش مجله عکسفا، رئیس مجلس در تماس با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر از پی گیری و تامین نیاز های این استان ها در حوزه اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی خبر داد.

تاکید لاریجانی بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونا

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی روز شنبه دوم فروردین در تماس با استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر از پیگیری و تامین نیاز های این استان ها در حوزه اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانی خبر داد.

رئیس مجلس با تاکید بر تلاش استانداران در جهت به حداقل رساندن آسیب های بیماری کرونا بر سلامت، کسب و کار و امنیت روانی مردم، تشویق عموم به ماندن در خانه به عنوان ایمن ترین محل برای حفظ سلامت خانواده با هدف قطع چرخه انتقال ویروس را گامی مهم و موثر خواند و اجرای کامل تدابیر بهداشتی مختص تعطیلات نوروزی را ضروری بر شمرد.

لاریجانی همچنین با تقدیر و تشکر از تلاش مجاهدانه و خستگی ناپذیر کادر درمانی کشور به عنوان سرداران پرافتخار خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا، اظهارداشت: نیاز ها و دغدغه های کادر درمانی بیمارستان ها و همه آنان که در خط مقدم پیشگیری و مقابله با کرونا به خدمت اشتغال دارند، در اولویت نیازمندی های کشور است و باید به سرعت تامین شود و کادر درمانی و پزشکان بیمارستان ها به نحوی پشتیبانی، تجهیز و حمایت شوند که در جهت ایفای خدمت مسئولانه و در زندگی روزانه خود آسایش و آرامش داشته و با کاستی و نارسایی روبرو نشوند.

لاریجانی در ادامه به اختصاص برخی منابع جدید از سوی سازمان برنامه و بودجه برای مقابله با کرونا، حضور شماری از اعضای هیئت رییسه مجلس در ستاد ملی مبارزه با این بیماری و برخی ضوابط و مصوبات جدید ستاد مذکور اشاره کرد و از استانداران خواست تا از ظرفیت منابع اختصاص یافته و مصوبات جدید در حوزه تامین منابع مالی، انسانی و فضا های درمانی مورد نیاز برای سرعت بخشیدن به فرایند مقابله و مهار بیماری کرونا استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی، مهار کرونا را در گرو مشارکت همگانی و همراهی مردم دانست و شرح داد: اقشار گوناگون مردم با همه توان به میدان مقابله با این بیماری آمده و ابتکارات گوناگونی را چه در ارائه خدمات بهداشتی و چه در کمک به یکدیگر در حوزه کسب و کار از قبیل: بخشودگی اجاره بهای ماهیانه کارگاه ها و مراکز عرضه کالا ها و خدمات به عمل آورده اند که لازم است دستگاه ها به ویژه بانک ها نیز نسبت به صاحبان کسب و کار، سهل گرفته و بازپرداخت دیون آنان را امهال نمایند.

لاریجانی استفاده از مهارت های ارتباطات بحران در رسانه های استانی و ملی را ضروری توصیف کرد و اضافه کرد: اطلاع رسانی تحولات بیماری کرونا به مردم باید در نهایت دقت و سرعت اجرا شده و نمودار شیوع بیماری در هر استان برای عموم ترسیم و همچنین چرخه آگاهی رسانی جامع و علمی در خصوص پیشگیری و درمان بیماری کرونا تکمیل شود تا زمینه بروز شایعات در این باره منتفی شود.

در آغاز این تماس تلفنی، احمدعلی موهبتی، بهمن مرادنیا، فریدون همتی و عبدالکریم گراوند، استانداران سیستان و بلوچستان، کردستان، هرمزگان و بوشهر، گزارش های مشروحی از اقدامات دستگاه های هر استان در مقابله با بیماری کرونا و نتایج حاصله از این اقدامات به ربیس مجلس شورای اسلامی ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 844

به "تاکید لاریجانی بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید لاریجانی بر تدابیر ویژه تعطیلات نوروز در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید