تکمیل شرکت پالایشگاهی مهر نیازمند اعتبار هزار میلیاردی است، شروع عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی در لامرد

به گزارش مجله عکسفا، وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فاز اول شرکت پالایشگاهی پترو پیمان دانا تا به امروز با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که جهت تکمیل و به بهره برداری رساندن آن نیازمند هزار میلیارد ریال دیگر اعتبار دارد.

تکمیل شرکت پالایشگاهی مهر نیازمند اعتبار هزار میلیاردی است، شروع عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی در لامرد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، رئیس سازمان صمت فارس و سایر مسئولان استانی و شهرستان با حضور در شهرک صنعتی مهر از شرکت پالایشگاهی پترو پیمان دانا و شرکت طالب صنعت سپاهان بازدید به عمل آوردند.

سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حین بازدید از شرکت پالایشگاهی پترو پیمان دانا در شهرک صنعتی مهر، عنوان نمود: فاز اول این مجموعه فراوریی تا به امروز با اعتباری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است که جهت تکمیل و به بهره برداری رساندن آن نیازمند هزار میلیارد ریال دیگر اعتبار دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به سفر اخیر رئیس جمهور در مهر ماه 1400 در سفر های استانی خود به فارس مقرر و مصوب شد که جهت تکمیل فاز اول آن تسهیلات مناسبی به وسیله بانک عامل در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد.

در جریان قرار گرفتن مسائل برق، زمین و آب و شرایط کاری پیمانکار فنی و نصب تجهیزات در این پالایشگاه و بازدید از شرکت طالب صنعت سپاهان و بعلاوه دستورات لازم در زمینه تکمیل و توسعه زیرساخت ها و اهمیت اجرا و تکمیل خطوط انتقال برق دو مداره به مقدار 20 کیلو وات تا ورودی این شهرک از دیگر برنامه های وزیر صمت در شهرک صنعتی مهر بود.

حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس هم در رابطه اهمیت راه اندازی و به بهره برداری پالایشگاه پترو پیمان دانا، گفت: با بهره برداری از این پالایشگاه اشتغالزایی حدود 500 نفر از متخصصان و تکنسین های داخلی و بومی این منطقه فراهم خواهد شد که هم در راستای محرومیت زدایی و هم افزایش توان داخلی کشور اثرگذار است.

ایزدی با تاکید بر اینکه باید از خام فروشی سرمایه های ملی جلوگیری کنیم، گفت: هدف اصلی اجرایی شدن این طرح فراوریی، تکمیل زنجیره فراوری و ایجاد ارزش اضافه کرده مواد اولیه در راستای تحقق اهداف مالی مقاومتی است.

عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی در لامرد شروع شد

بعلاوه در ادامه این مراسم عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی لامرد شروع شد که این نیروگاه با اعتبار 15 هزار میلیارد تومان احداث خواهد شد.

شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی 930 مگاواتی غدیر لامرد در زمینی به مساحت 80 هکتار با هدف برق رسانی به کارخانه آلومینیوم جنوب و سایر صنایع مستقر و در حال احداث در منطقه ویژه مالی لامرد احداث خواهد شد.

این نیروگاه با استفاده از توربین های کلاس F، ضمن آلایندگی کمتر در فراوری انرژی الکتریکی در مصرف سوخت نیز صرفه جویی داشته و اشتغال 150 نفری به صورت مستقیم و 300 نفری به صورت غیر مستقیم را در پی خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1943

به "تکمیل شرکت پالایشگاهی مهر نیازمند اعتبار هزار میلیاردی است، شروع عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی در لامرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "تکمیل شرکت پالایشگاهی مهر نیازمند اعتبار هزار میلیاردی است، شروع عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی در لامرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل شرکت پالایشگاهی مهر نیازمند اعتبار هزار میلیاردی است، شروع عملیات اجرایی نیروگاه غدیر انرژی در لامرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید