جزئیات پوشش بیمه ای خدمات ناباروری اعلام شد، زوجین چند بار می توانند از درمان نازایی با بیمه استفاده نمایند؟

به گزارش مجله عکسفا، رئیس و دبیر شورای عالی بیمه از جزئیات پوشش خدمات نازایی و ناباروری در مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی اطلاع داد.

جزئیات پوشش بیمه ای خدمات ناباروری اعلام شد، زوجین چند بار می توانند از درمان نازایی با بیمه استفاده نمایند؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سجاد رضوی رئیس و دبیر شورای عالی بیمه از پوشش خدمات نازایی و ناباروری در مراکز درمانی دولتی و غیر دولتی اطلاع داد و گفت: خدمات ناباروری در بیمه های پایه در مراکز دولتی تحت پوشش بیمه قرار داشت، اما در مراکز دولتی متقاضی دریافت این خدمات بالا بود و از پارسال اقدمات کارشناسی آغاز شد تا پوشش بیمه ای خدمات را توسعه بدهیم و در جلسه شورای عالی بیمه در خرداد ماه اعضا پذیرفتند در بخش های عمومی غیر دولتی هم بیمه های پایه در این حوزه سرمایه گذاری نمایند و خرید خدمت انجام دهند.

رئیس و دبیر شورای عالی بیمه ادامه داد: پوشش بیمه ای خدمات نازایی و ناباروی بر اساس مبانی علمی و مالی باید صورت گیرد، مبانی علمی در معاون درمان وزارت بهداشت تبیین می گردد و مبانی مالی هم در سازمان های بیمه گر مورد توجه قرار می گیرد.

رضوی بیان نمود: از دوم شهریور ماه پوشش بیمه ای خدمات نازایی و ناباروری از سوی معاون رئیس جمهور ابلاغ شده است و سازمان های دولتی از این تاریخ باید در بخش های دولتی و عمومی غیر دولتی خرید خدمت انجام دهند.

رئیس و دبیر شورای عالی بیمه اسم کرد: هزینه های ناباروری در همه جهان بالاست و در بسیاری از کشور ها بیمه ها زیر بار هزینه های سنگین آن نمی فرایند و با توجه به سیاست های جمعیتی و همتی که مسئولان دارند، شورای عالی بیمه با افتخار پوشش بیمه ای خدمات نازایی و ناباروری را تحت پوشش بیمه قرار داد.

رضوی اظهار کرد: پوشش بیمه ای خدمات ناباروی سقف مبلغی ندارد البته سه دوره درمان ناباروری در یکسال و به طور کلی حداکثر 6 دوره درمان ناباروری برای زوجین تحت پوشش بیمه واقع شده است و شرط سن هم برای خانم ها 42 سال در نظر گرفته شده است و پس از آن خدمات حمایتی خواهیم داشت.

رئیس و دبیر شورای عالی بیمه بیان نمود: وزارت بهداشت بر اساس استاندارد ها نحوه تجویز دارو و درمان ناباروری را مشخص می نماید، پوشش بیمه ای ناباروری برای فرزند چندم و ناباروری ثانویه هم در نظر گرفته شده است چرا که 7 تا 8 درصد جمعیت ناباروری کشور در موارد ثانویه اتفاق می افتد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1777

به "جزئیات پوشش بیمه ای خدمات ناباروری اعلام شد، زوجین چند بار می توانند از درمان نازایی با بیمه استفاده نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پوشش بیمه ای خدمات ناباروری اعلام شد، زوجین چند بار می توانند از درمان نازایی با بیمه استفاده نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید