حمایت دوباره مرکل از بیانیه ضدایرانی تروئیکای اروپایی

به گزارش مجله عکسفا، صدر اعظم آلمان بر بیانیه تروئیکای اروپایی درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان تاکید نموده و بار دیگر این ادعا را تکرار کرد.

حمایت دوباره مرکل از بیانیه ضدایرانی تروئیکای اروپایی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در نیویورک با حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دیدار و مصاحبه کرد.

وی درخواست ایران برای خاتمه تحریم ها علیه این کشور به عنوان پیش شرطی برای مذاکرات مستقیم با آمریکا و غرب را رد نموده و در عین حال توضیح داد که من مطمئنا اگر مذاکراتی بین ایران و ایالات متحده آمریکا وجود داشته باشد استقبال می کنم.

پیش از آن مرکل در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با حسن روحانی و دونالد ترامپ دیدار و مصاحبه نموده بود. مرکل درخواست ایران برای خاتمه تحریم ها به عنوان پیش شرطی برای مذاکرات مستقیم با آمریکا را واقع گرایانه ندانست.

مرکل همچنین با روحانی درباره شرایط در منطقه بعد از حملات به تاسیسات نفتی عربستان و آینده توافق هسته ای مصاحبه کرد.

وی همچنین بر بیانیه تروئیکای اروپایی درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان تاکید نموده و بار دیگر این ادعا را تکرار کرد.

صدر اعظم آلمان تاکید نمود: ما اطمینان داریم که ایران این مسئولیت را بر عهده دارد. کلمه عهده داری این مسئولیت در این حملات بسیار آگاهانه انتخاب شده است.

مرکل در سخنان خود در نیویورک و در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس همچنین به مسئله برگزیت پرداخته و گفت: انگلیس در این راستا کار می نماید که پیشنهاداتی را به اتحادیه اروپا ارائه دهد. این اتفاق اما هنوز نیفتاده است و من هنوز هم انتظار آن را ندارم.

وی حکم داداگاه عالی انگلیس در غیر قانونی خواندن تعلیق مجلس این کشور را بحث هایی مربوط به سیاست داخلی این کشور دانست و ابراز امیدواری کرد که یک برگزیت منظم به وقوع بپیوندد. وی در عین حال گفت که ما برای وقوع سناریوهای دیگری هم آماده ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 324

به "حمایت دوباره مرکل از بیانیه ضدایرانی تروئیکای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دوباره مرکل از بیانیه ضدایرانی تروئیکای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید