خودکفایی در تولید واکسن کووید19؛ به زودی

به گزارش مجله عکسفا، تهران (پانا) - وزیر بهداشت گفت به زودی با پیوستن چند مجموعه به مجموعه اصلی تولید واکسن کووید، خودکفایی در تولید واکسن در دولت دوازدهم جشن گرفته می شود.

خودکفایی در تولید واکسن کووید19؛ به زودی

به گزارش وبدا، سعید نمکی در آیین بهره برداری از طرح های ملی وزارت بهداشت که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: اکنون هیچ کس نمی تواند ادعا کند استان های مرزی کمتر از مرکزنشینان از مراکز و تجهیزات بهداشتی کمتر برخوردار است. از همه مهم تر روز اولی که با کرونا آشنا شدیم 2 آزمایشگاه مولکولی داشتیم که امروز به بیش از 400 آزمایشگاه در دورترین نقاط کشور حتی مرزهایی که قابل باور نبود نیز دایر شده است. اکنون نه برای تشخیص کووید بلکه برای تشخیص هیچ پدیده نوظهور دیگر مشکل نداریم.

وی افزود: پایان دولت تدبیر و امید به عنوان سال رکورد توسعه زیرساخت ها با تمام مسائل ناشی از تحریم و با اندکی تاخیر حدود 14 هزار تخت بیمارستانی به تخت های بیمارستانی کشور اضافه کرده خواهد شد.

نمکی تاکید کرد: امروز یک هزار و 200 تخت در تهران و بیشتر استان های کمتر برخوردار و شهرهای دورتر افتتاح خواهیم کرد. با یک هزار و 400 پروژه بهداشتی اعم از خانه بهداشت، مرکز بهداشتی درمانی، مرکز جامع سلامت در حاشیه شهرهای کمتر برخوردار در اقصی نقاط مملکت را به عنوان جشنواره توسعه و تکمیل زیرساخت های سلامت و پیشگیری در هفته های آینده خواهیم داشت.

وی گفت: روز عید قربان 2 یا 3 پروژه بسیار بزرگ را افتتاح خواهیم کرد که در تاریخ بعد از انقلاب کشور این تعداد تخت و زیرساخت را نداشتیم.

نمکی گفت: امروز در اوج تنگناها و سختی ها به 5 یا 6 کشور دارای تکنولوژی ساخت واکسن کووید پیوسته ایم. آیندگان خواهند فهمید در این دولت در یک سال راه 20 ساله را پیمودیم. این زیرساخت توانست کشور ایران را در مقابل دراز کردن دست مقابل بیگانگان بیمه کند، بیگانگانی که در اغلب اوقات ما را تنها گذاشتند.

وزیر بهداشت گفت: امروز 2 مجموعه و در هفته های آینده مجموعه های دیگر به این مجموعه واکسن می پیوندند و خودکفایی در تولید واکسن کووید در دولت دوازدهم اتفاق خواهد افتاد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1655

به "خودکفایی در تولید واکسن کووید19؛ به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکفایی در تولید واکسن کووید19؛ به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید