دریاچه ارومیه سیراب شد

به گزارش مجله عکسفا، باران های اخیر تاثیرات بسیار مثبتی را در دریاچه ارومیه گذاشته، به گونه ای که وضعیت این دریاچه بسیار بهبود یافته است.

دریاچه ارومیه سیراب شد

به گزارش ایسنا، بر اساس آمار از ابتدای سال آبی تاکنون دریاچه ارومیه 55 سانتی متر افزایش ارتفاع داشته که از نظر کارشناسان عدد بسیار قابل قبولی است. بر این اساس، حدود 1.3 میلیارد مترمکعب به ذخایر آب دریاچه ارومیه اضافه شده و به گفته محمد حاج رسولی ها - مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران - وسعت این دریاچه حدود 520 کیلومتر مربع افزایش یافته است.

همچنین فرهاد سرخوش - مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه - اخیراً به ایسنا گفته است کهحجم آب دریاچه ارومیه بیش از یک میلیارد مترمکعب افزایش یافته و تراز فعلی دریاچه ارومیه 1271.19 است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 سانتی متر افزایش داشته است.

وی با بیان این که حجم آب فعلی موجود در دریاچه ارومیه، 3 میلیارد و 130 میلیون مترمکعب است، توضیح داد: حجم آب دریاچه ارومیه سال گذشته یک میلیارد با 990 میلیون متر مکعب بود که سال جاری نسبت به سال گذشته یک میلیارد و 140 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با بیان این که طی روزهای اخیر 300 میلیون مترمکعب آب از سدها و رودخانه های استان وارد دریاچه ارومیه شده، اظهار کرد: عمده ورودی آب به پیکره از سمت جنوب دریاچه و از رودخانه های زرینه و سیمینه رود و گدار مهاباد بوده است و باید گفت که دریاچه وضعیت تهدید خود را سپری نموده است و بارش های اخیر و رهاسازی ها سبب بهبود وضعیت دریاچه شده و همچنان رهاسازی از سد بوکان و مهاباد به سمت پیکره ادامه دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 114

به "دریاچه ارومیه سیراب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ارومیه سیراب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید