دست رد چین به آمریکا برای شرکت در مذاکرات خلع سلاح هسته ای

به گزارش مجله عکسفا، وزارت خارجه چین اعلام نموده که این کشور در مذاکرات سه جانبه کنترل تسلیحات هسته ای مورد نظر آمریکا مشارکت نخواهد کرد.

دست رد چین به آمریکا برای شرکت در مذاکرات خلع سلاح هسته ای

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از وبگاه وزارت خارجه چین، هوا، چون اینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن اعلام مخالفت با مذاکرات سه جانبه کنترل تسلیحات هسته ای، چنین پیشنهادی را بی نتیجه مطرح کرد.

در حالی که مذاکرات سه جانبه کنترل تسلیحات هسته ای، پیش از این از سوی آمریکا پیشنهاد و دنبال شده بود، حال سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از چنین پیشنهادی گفته است که واشنگتن با طرح این موضوع در واقع به دنبال برطرف مسئولیت از تعهدات خود است.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نموده که همان گونه که قبلا نیز اعلام شد، پکن هیچ برنامه ای برای شرکت در مذاکرات کنترل تسلیحات هسته ای با حضور آمریکا و روسیه ندارد.

به گفته این مقام چینی، جامعه جهانی و دیگر کشور ها از جمله روسیه نیز چنین مواضعی را درک می نمایند.

هوا، چون اینگ همچنین افزوده که آمریکا ضروری است تا به مسئولیت های خود درباره خلع سلاح هسته ای ادامه دهد.

پیش از این وزیر خارجه آمریکا در دیدار با همتای روس خود در واشنگتن، خواهان مشارکت چین در مذاکرات خلع سلاح هسته ای با روسیه شده بود.

درخواست واشنگتن برای مشارکت چین در مذاکرات خلع هسته ای در شرایطی مطرح شده که پیش از این دولت ترامپ به صورت یکجانبه از توافق ممنوعیت بکارگیری تسلیحات هسته ای میانبرد موسوم به آی. ان. اف که در دهه 1980 با اتحاد جماهیر شوروی به امضا رسید، خارج شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 462

به "دست رد چین به آمریکا برای شرکت در مذاکرات خلع سلاح هسته ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رد چین به آمریکا برای شرکت در مذاکرات خلع سلاح هسته ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید