دعای سلامتی برای در امان ماندن از بیماری ها

به گزارش مجله عکسفا، دعا برای سلامتی و دعا برای در امان ماندن از بیماری به انسان کمک می کند تا به آرامش برسد و از ابتلا به بیماری های مختلف دور بماند. دعای سلامتی در کتاب صحیفه سجادیه ذکر شده است.

دعای سلامتی برای در امان ماندن از بیماری ها

سرویس مذهبی - اگر به دنبال دعا برای حفظ سلامتی و دعا برای جلوگیری از بیماری خود و عزیزانتان هستید، ما در این مطلب دعای حضرت داوود برای سلامتی و دوری از بیماری را بر طبق روایت در بحار الانوار، همچنین دعا برای سلامتی به نقل از صحیفه سجادیه را برای شما به همراه ترجمه آورده ایم. در خاتمه نیز دعای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی الشریف را با هم می خوانیم.

دعای سلامتی حضرت داوود (ع)

از جمله دعاهایی که به عنوان دعا برای سلامتی شناخته می شود؛ دعاى سلامتی حضرت داوود (ع) به لفظ حمد است. روایت است که داوود (ع) چون این تحمید را خواند به او خداى عزوجل وحى فرستاد آن که به تعب انداختى فرشتگانى را که موکّل بر تو هستند جهت محافظت کردن تو و نوشتن نامه اعمال تو. زیرا که ثواب این دعای سلامتی بسیار است و باید که همه ایشان آن را بنویسند و دعای سلامتی این است:

اللَّهُمَّ لَکَ الْحَمْدُ دَائِماً مَعَ دَوَامِکَ وَ لَکَ الْحَمْدُ بَاقِیاً مَعَ بَقَائِکَ وَ لَکَ الْحَمْدُ خَالِداً مَعَ خُلُودِکَ وَ لَکَ الْحَمْدُ کَمَا یَنْبَغِی لِکَرَمِ وَجْهِکَ وَ عِزِّ جَلَالِکَ یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ .

دعای دوری از بیماری

دعا برای حفظ سلامتی در صحیفه سجادیه

دعای 23 صحیفه سجادیه که به عنوان دعای سلامتی یا دعای شفای مریض شناخته می شود به شرح زیر است:

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَالِهِ، وَ اَلْبِسْنى عافِیَتَکَ، وَ جَلِّلْنى عافِیَتَکَ، وَ حَصِّنّى بِعافِیَتِکَ، وَ اَکْرِمْنى بِعافِیَتِکَ، وَ اَغْنِنى بِعافِیَتِکَ، وَ تَصَدَّقْ عَلَىَّ بِعافِیَتِکَ، وَهَبْ لى عافِیَتَکَ، وَ اَفْرِشْنى عافِیَتَکَ، وَاَصْلِحْ لى عافِیَتَکَ، وَ لاتُفَرِّقْ بَیْنى وَ بَیْنَ عافِیَتِکَ فِى الدُّنْیا وَالْاخِرَةِ.

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِهِ، وَ عافِنى عافِیَةً کافِیَةً شافِیَةً عالِیَةً نامِیَةً، عافِیَةً تُوَلِّدُ فى بَدَنِى الْعافِیَةَ، عافِیَةَ الدُّنْیا وَالْاخِرَةِ، وَ امْنُنْ عَلَىَّ بِالصِّحَّةِ وَ الْأَمْنِ وَ السَّلامَةِ فى دینى وَ بَدَنى، وَ الْبَصیرَةِ فى قَلْبى، وَالنَّفاذِ فى اُمُورى، وَ الْخَشْیَةِ لَکَ، وَ الْخَوْفِ مِنْکَ، وَالْقُوَّةِ عَلى ما اَمَرْتَنى بِهِ مِنْ طاعَتِکَ، وَ الْاِجْتِنابِ لِما نَهَیْتَنى عَنْهُ مِنْ مَعْصِیَتِکَ.

اَللَّهُمَّ وَامْنُنْ عَلَىَّ بِالْحَجِّ وَالْعُمْرَةِ، وَ زِیارَةِ قَبْرِ رَسُولِکَ، صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَ رَحْمَتُکَ وَ بَرَکاتُکَ عَلَیْهِ وَ عَلى الِهِ وَ الِ رَسُولِکَ عَلَیْهِمُ السَّلامُ اَبَداً ما اَبْقَیْتَنى، فى عامى هذا وَفى کُلِّ عامٍ، وَاجْعَلْ ذلِکَ مَقْبُولاً مَشْکُوراً، مَذْکُوراً لَدَیْکَ، مَذْخُوراً عِنْدَکَ، وَ اَنْطِقْ بِحَمْدِکَ وَ شُکْرِکَ وَ ذِکْرِکَ وَ حُسْنِ الثَّنآءِ عَلَیْکَ لِسانى، وَ اشْرَحْ لِمَراشِدِ دینِکَ قَلْبى، وَ اَعِذْنى وَ ذُرِّیَّتى مِنَ الشَّیْطانِ الرَّجیمِ، وَ مِنْ شَرِّ السَّآمَّةِ وَالْهآمَّةِ وَالْعآمَّةِ وَالَّلآمَّةِ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ شَیْطانٍ مَریدٍ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ سُلْطانٍ عَنیدٍ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ مُتْرَفٍ حَفیدٍ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ ضَعیفٍ وَ شَدیدٍ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ شَریفٍ وَ وَضیعٍ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ صَغیرٍ وَ کَبیرٍ، و مِنْ شَرِّ کُلِّ قَریبٍ وَ بَعیدٍ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ مَنْ نَصَبَ لِرَسُولِکَ وَ لِاَهْلِ بَیْتِهِ حَرْباً مِنَ الْجِنِّ وَ الْاِنْسِ، وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ دآبَّةٍ اَنْتَ اخِذٌ بِناصِیَتِها، اِنَّکَ عَلى صِراطٍ مُسْتَقیمٍ.

اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَالِهِ، وَ مَنْ اَرادَنى بِسُوءٍ فَاصْرِفْهُ عَنّى، وَادْحَرْ عَنّى مَکْرَهُ، وَادْرَاْ عَنّى شَرَّهُ، وَ رُدَّ کَیْدَهُ فى نَحْرِهِ، وَاجْعَلْ بَیْنَ یَدَیْهِ سُدّاً حَتّى تُعْمِىَ عَنّى بَصَرَهُ، وَ تُصِمَّ عَنْ ذِکْرى سَمْعَهُ، وَ تُقْفِلَ دُونَ اِخْطارى قَلْبَهُ، وَ تُخْرِسَ عَنّى لِسانَهُ، وَ تَقْمَعَ رَاْسَهُ، وَ تُذِلَّ عِزَّهُ، وَ تَکْسِرَ جَبَرُوتَهُ، وَ تُذِلَّ رَقَبَتَهُ، وَ تَفْسَخَ کِبْرَهُ، وَ تُؤْمِنَنى مِنْ جَمیعِ ضَرِّهِ وَ شَرِّهِ وَ غَمْزِهِ وَ هَمْزِهِ وَ لَمْزِهِ وَ حَسَدِهِ وَ عَداوَتِهِ وَ حَبآئِلِهِ وَ مَصآئِدِهِ وَ رَجْلِهِ وَ خَیْلِهِ، اِنَّکَ عَزیزٌ قَدیرٌ.

ترجمه دعا برای سلامتی اعضای بدن در صحیفه سجادیه

خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست، و خلعت عافیتت را بر من بپوشان، و مرا به عافیتت فرا گیر، و به عافیتت محفوظ دار، و به عافیتت گرامى ساز، و به عافیتت بى نیاز کن، و عافیتت را بر من صدقه کن، و عافیتت را به من ببخش، و عافیتت را برایم بگستران، و عافیتت را بر من شایسته ساز و میان من عافیتت در دنیا و آخرت جدائى میفکن.

خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست؛ و مرا عافیتى بى نیاز کننده و شفا دهنده ببخش که از دسترس بیماری ها و علت ها بالاتر و در کشاکش عمر رو به فزونى باشد، عافیتى که در بدنم تولید عافیت کند: عافیت در دنیا و آخرت؛ و انعام فرماى بر من به تندرستى، و امنیت، و سلامت دین و بدن، و بصیرت قلب، و پیشرفت در کار، و بیم و هراس از تو، و قدرت بر انجام طاعتى که مرا به آن فرمان داده اى، و اجتناب از معصیتى که مرا از آن نهى فرموده اى.

خدایا انعام فرماى بر من به حج و عمره و زیارت قبر پیمبرت که صلوات و رحمت و برکات تو بر او و بر آل او باد و زیارت قبول آل پیمبرت (که جاودانه بر ایشان سلام باد) مادامى که مرا باقى دارى در این سال و در هر سال دیگر و آن عبادات را پذیرفته و پسندیده و منظور نظر و ذخیره نزد خود قرار ده، و زبان مرا به حمد و شکر و ذکر و ثناى جمیل بر خودت گویا کن، و دلم را براى پذیرفتن مقاصد دین خود منشرح و گشاده ساز، و مرا و فرزندان مرا از شر شیطان رجیم پناه بخش و از شر حشرات گزنده و جانوران زهرناک کشنده و غوغاى عوام و چشم زخم لئام و از شر هر شیطان سرکش جبار و شر سلطان ستمکار و از شر هر ناتوان و هر توانا و از شر هر بلندپایه و فرومایه و از شر هر خرد و بزرگ و از شر هر نزدیک و دور و از شر هر کسى از جن و انس که به جنگ پیمبر تو و اهل بیتش برخاسته، و از شر هر جنبنده اى که مسخر قدرت تو گشته پناه ده. زیرا که تو در سلطنتت پویاى راه حق و عدلى.

خدایا بر محمد و آلش رحمت فرست، و هر که را درباره من اندیشه بدى کند از من بگردان، و مکرش را از من بران و شرش را از من دور ساز و تیر نیرنگش به گلوگاهش باز گردان؛ و سدى در برابرش بگذار که چشمش را از دیدن من کور و گوشش را از شنیدن ذکر من کر سازى، و دلش را هنگام خطور یاد من قفل بر نهى، و زبانش را از مصاحبه درباره من لال کنى، و سرش را بکوبى، و عزتش را به ذلت مبدل سازى، و جبروتش را در هم شکنى، و طوق خوارى بر گردنش نهى، و دستگاه کبریائش را بر هم زنى، و مرا از همه ضرر و شر و طعن و غیبت و عیبجوئى و حسد و دشمنى و بند ها و دام ها و پیادگان و سواران او ایمن نمائى. زیرا که تو غالب و بى نهایت قادرى.

دعای سلامتی و دعای دوری از بیماری

دعای سلامتی امام زمان (عج)

اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن

خدایا، ولىّ ات حضرت حجّة بن الحسن

صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ

که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد

فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ

در این لحظه و در تمام لحظات

وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً

سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر

وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً

و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده

وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا

و مدّت زمان طولانى در آن بهره مند سازى

دعای سلامتی امام زمان (عج)، در منابع مختلف روایی شیعیان از جمله کتاب کافی ذکر شده که برای سلامتی حضرت مهدی علیه السلام خوانده می شود. شما می توانید دعای سلامتی و طول عمر و دعای سلامتی همسر و فرزندان را نیز در خبرنگاران بخوانید.

منبع: setare.com
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1292

به "دعای سلامتی برای در امان ماندن از بیماری ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "دعای سلامتی برای در امان ماندن از بیماری ها" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعای سلامتی برای در امان ماندن از بیماری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید