رشد مخارج اروپایی ها از درآمدشان جلو زد

به گزارش مجله عکسفا، درآمد واقعی سرانه شهروندان اروپایی حدود 0.3 درصد افزایش یافت.

رشد مخارج اروپایی ها از درآمدشان جلو زد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، درآمد قابل تصرف افراد یکی از معیارهای اصلی افزایش قدرت خرید در بین تمامی کشورهای دنیا محسوب می گردد. در شرایط واقعی میزان درآمد قابل تصرف خانوارهای اروپایی بین سال های 2000 تا 2018 حدود 19 درصد افزایش یافته است که این رقم برای کشورهای عضو منطقه یورو به طور متوسط 16 درصد بوده است.

میزان درآمد قابل تصرف شهروندان اروپایی به جز سال های 2009 تا 2013 افزایشی بوده است اما در بازه زمانی فوق 3 درصد کاهش داشته است. به طور میانگین میزان رشد درآمد قابل تصرف خانوارهای اروپایی سالانه یک درصد بوده است.

طبق اعلام این مرکز، درآمد واقعی خانوارهای اروپایی در سه ماهه پایانی سال در سطح اتحادیه اروپا به طور متوسط 0.4 درصد و در سطح منطقه یورو به طور متوسط 0.3 درصد افزایش پیدا نموده است. از سوی دیگر میزان مصارف خانوارها در سطح منطقه یورو 0.4 دصرد و در سطح اتحادیه اروپا 0.7 درصد افزایش پیدا نموده است که نشان می دهد میزان مخارج از میزان درآمد خانوارهای اروپایی جلو زده است.

از سوی دیگر شمار افراد در معرض فقر ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا از 24.8 درصد در سال 2012 به 22.4 درصد در سال 2018 کاهش پیدا نموده است. بیشترین جمعیت در معرض فقر مربوط به بلغارستان با 38.9 درصد بوده است وپس از این کشور، رومانی با 35.7 درصد، یونان با 34.8 درصد و لیتوانی با 29.6 درصد قرار داند. از سوی دیگر جمهوری چک با 12.2 درصد، فنلاند با 15.7 درصد و اسلواکی با 16.3 درصد، کمترین میزان جمعیت در معرض فقر را داشته اند.

گفتنی است منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 28 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه انگلیس، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 601

به "رشد مخارج اروپایی ها از درآمدشان جلو زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مخارج اروپایی ها از درآمدشان جلو زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید