ورود هیئت های تجاری 10 کشور اروپایی به ایران

به گزارش مجله عکسفا، رئیس مرکز تجاری ایران در اتحادیه اروپا گفت:تا سرانجام سال سرمایه گذران مختلف کشور های اروپایی از جمله مجارستان، ایتالیا، ،آلمان، یونان، اسپانیا، فرانسه، هلند، سوئد، نروژ و دانمارک که در مواردی با حضور مقامات مالی همراه هستند به ایران می آیند.

ورود هیئت های تجاری 10 کشور اروپایی به ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، شاهرخ میرزا حسینی با اعلام این خبر اضافه نمود: مرکز تجاری ایران در اروپا که زیر مجموعه سازمان توسعه تجارت ایران است در 15 ماه اخیر فعالیت خود را برای یاری به توسعه صادرات کشور در زمینه های مختلف شروع نموده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهم ترین فعالیت هایی که ما دنبال می کنیم فراهم کردن زمینه انتقال تکنولوژی در زمینه های نانو تکنولوژی دارو سازی،بیو تکنولوژی ، انرژی های تجدید پذیر و تکنولوژی های وابسته به نفت، گاز، بانک و بیمه برای انتقال دانش است.

رئیس مرکز تجاری ایران در اتحادیه اروپا ادامه داد: در بخش معدن نیز فعالیت های خوبی در دست اجرا است به طوری که از یک شرکت آلمانی برای همکاری به ایران دعوت شده، همچنین وزارت صنعت همایشی در این خصوص در زوریخ برگزار می نماید.

میرزا حسینی گفت: علاوه بر اینکه فعالیت هایی برای جذب سرمایه گذاری ها در زمینه های انرژی های تجدید پذیر در ایران داریم به فعالین این بخش نیز مشاوره هایی برای اجرای پروژه های خود به صورت بین المللی می دهیم.

ایجاد بانک اطلاعات سرمایه گذاری

وی با اشاره به ایجاد بانک اطلاعات سرمایه گذاری در کشور اظهار کرد: برای جلب سرمایه گذاری خارجی در ایران وب سایتی با آدرس www.TCOI.EU ایجاد نموده ایم که در آن تمام پروژه های آماده برای سرمایه گذاری کشور آورده شده است.

میرزا حسینی گفت: یکی از مسائل شرکت های تجاری ما برای صادرات محصولات خود و جلب سرمایه گذاران خارجی عدم آشنایی با ادبیات شرکت های اروپایی است که در مواقعی با وجود شرایط مناسب، اطمینان طرف خارجی جلب نمی شود.

وی اضافه نمود: ما قوانین خوب و مدرنی در کشور برای جذب سرمایه گذران خارجی داریم اما به خوبی از آنها استفاده نمی شود.

میرزا حسینی تاکید نمود: یک تفکر غلط در بین شرکت های خارجی ایجاد شده که اقتصاد ایران کاملا دولتی است و امکان مشارکت با شرکت های ایرانی و بخش خصوصی وجود ندارد و آنها ناچار به مشارکت با بخش دولتی هستند که ما در صدد تغییر این دیدگاه هستیم.

وی توضیح داد: تا سرانجام سال در ماه های مختلف سرمایه گذران مختلف کشور های اروپایی شامل مجارستان، ایتالیا، ،آلمان، یونان، اسپانیا، فرانسه، هلند، سوئد، نروژ و دانمارک که در مواردی با حضور مقامات مالی و سیاسی همراه هستند به ایران می آیند.

تجارت با اتحادیه اروپا به شرایط قبل از تحریم بر نمی شود

میرزا حسینی در پاسخ به تسینم با اشاره توافق با مجارستان برای امضای قرارداد تضمین سرمایه گذاری گفت: طرف های اروپایی برای سرمایه گذرای در ایران احتیاج به تضمین دارند که با توجه به قوانین مناسبی که در کشور ما وجود دارد؛ قرارداد های تضمینی سرمایه گذاری دو طرفه ای منعقد می شود و تنها با کشور های معدودی مانند مجارستان این قرارداد را نداریم که بزودی با این کشور نیز این قرارداد امضا می شود.

وی گفت: بعد از برداشته شدن تحریم ها ما به وضعیت قبل از تحریم ها در تجارت با اروپا بر نمی گردیم و با توجه به اولویت های خود برای تجارت و جذب سرمایه گذاری عمل می کنیم.

میرزا حسینی همچنین گفت: طرح پنجره واحد برای ارتباط با کشور های اروپایی داریم تا اگر در مراکز دولتی و غیر دولتی کمبود و نقص هایی داشته باشند به عنوان نیروی تکمیلی برای پوشش این کمبود ها قرار می گیریم.

لازم به ذکر است، حسین اسدی نیز مسئولیت دبیر برگزاری نشست های هیئت های تجاری کشورهای اروپایی در ایران را بر عهده دارد که به گفته وی با تشریفات مناسبی این مراسم برگزار می شود.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 466

به "ورود هیئت های تجاری 10 کشور اروپایی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود هیئت های تجاری 10 کشور اروپایی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید