سگ های ولگرد گلوی کودک 4 ساله را پاره کردند

به گزارش مجله عکسفا، کودک 4 ساله ای که از ناحیه گردن مورد حمله چند قلاده سگ ولگرد قرار گرفته بود، به علت جراحات بیش از حد جان خود را از دست داد.

سگ های ولگرد گلوی کودک 4 ساله را پاره کردند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر محمد جلالی رئیس بیمارستان شهدا قم اظهار کرد: ساعت 13 روز سه شنبه اورژانس 115، یک کودک بدحال که در منطقه دامشهر قم مورد حمله گروهی از سگ ها نهاده شده بود را به این بیمارستان آوردند. به محض ورود کودک، سریعاً اقدامات اولیه انجام و این کودک در حال احیا و سی پی آر بود و عملیات اینتوبه گذاری برای کودک نیز انجام شد.

وی با بیان اینکه کودک به سرعت به اتاق عمل منتقل شد، گفت: جراحان و متخصصان اقدامات لازم را برای کودک در اتاق عمل انجام داده و اقدامات لازم به منظور تراکوستومی در دستور کار نهاده شد.

رئیس بیمارستان شهدا قم شرح داد: شدت جراحات و جای دندان های سگ بر روی گردن و بعلاوه سر کودک کاملاً مشهود بود به گونه ای که بخشی از قسمت های تنفسی کودک پاره شده بود. اقدامات درمانی و مراقبتی برای این کودک تا ساعت 23 شب ادامه یافت، اما به علت جراحات وارد شده بیش از مقدار، متأسفانه کودک جان خود را از دست داد.

این اولین گزارش از مرگ دلخراش بچه ها معصوم به دست سگ های ولگرد نیست و متأسفانه با توجه به فرایند افزایشی جمعیت سگ های ولگرد، آخرین آن هم نخواهد بود.

جمعیت سگ های ولگرد به واسطه کم کاری ارگان های مسئول در جمع آوری آن ها و بعلاوه غذارسانی افراد به اصطلاح حامی حیوانات در حال افزایش است و این سگ ها که تهدید بالقوه حیات وحش کشور محسوب می شوند، جان شهفرایندان را نیز به ویژه در منطقه ها روستایی و حاشیه شهر ها تهدید می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2075

به "سگ های ولگرد گلوی کودک 4 ساله را پاره کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ های ولگرد گلوی کودک 4 ساله را پاره کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید