قدردانی امیرعبداللهیان از حمایت هند برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای

به گزارش مجله عکسفا، وزیرخارجه کشورمان در ملاقات روز سه شنبه معاون امور بین الملل مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند با وی ، از حمایت هند برای عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران درسازمان همکاری های شانگهای قدردانی و براهمیت بهره گیری از ظرفیت این سازمان در توسعه همکاریهای مالی دوجانبه تاکید نمود.

قدردانی امیرعبداللهیان از حمایت هند برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای

به گزارش خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان در این ملاقات پروژه راهبردی بندر چابهار را مهم توصیف کرد و با اشاره به تاریخ غنی و ممتاز همکاریهای مشترک و محبت آمیز ایران و هند اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات با هند ندارد.

امیرعبداللهیان ابراز امیدواری کرد شاهد فصل تازه ای از همکاری در پیشبرد پروژه بندر چابهار و کریدور شمال-جنوب باشیم.

وزیر امور خارجه کشورمان بعلاوه با ابراز قدردانی از برگزاری خوب جلسه سران شانگهای به ریاست نخست وزیر هند و ابلاغ سلام صمیمانه رئیسی، رییس جمهور اسلامی ایران به نخست وزیر هند، ملاقات و مشورتهای مستمر سران را حائز اهمیت در پیشبرد همکاریهای دوجانبه خواند.

ویکرام میسری، معاون امور بین الملل مشاور امنیت ملی نخست وزیر هند در این ملاقات ، عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای را تبریک گفته و الحاق ایران به این سازمان را موجد فرصتهای تازه برای توسعه همکاریهای دو کشور ارزیابی کرد.

وی با اشاره به مذاکرات مثبت خود با همتایان ایرانی و روس در مورد پروژه کریدور شمال -جنوب، مسائل زیرساختی و اداری موجود را در مذاکرات سه جانبه قابل برطرف دانسته و ابراز امیدواری کرد همکاریهای فی مابین تداوم یافته، بیش از پیش توسعه یابد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2244

به "قدردانی امیرعبداللهیان از حمایت هند برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی امیرعبداللهیان از حمایت هند برای عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید