قطع 128 هزار و 816 سیم کارت شخصی به دلیل ارسال پیامک تبلیغی

به گزارش مجله عکسفا، تاکنون 128 هزار و 816 سیم کارت شخصی به دلیل ارسال پیامک تبلیغی و ایجاد مزاحمت برای مشترکان قطع شده اند.

قطع 128 هزار و 816 سیم کارت شخصی به دلیل ارسال پیامک تبلیغی

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات مجله عکسفا، طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا امروز سیزدهم خردادماه 98 تعداد 128 هزار و 816 سیم کارت شخصی تاکنون به دلیل سوء استفاده از این امکان برای ارسال پیغامک انبوه و ایجاد مزاحمت برای مشترکان موبایل قطع شده است.

روند قطع سیم کارت شخصی که اقدام به ارسال پیغامک تبلیغی می نمایند همچنان رو به افزایش است؛ تا نهم دی ماه 97 تعداد 62 هزار و 481 سیم کارت شخصی به دلیل ارسال پیغامک انبوه قطع شده بود.

پیش از این مجید حقی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفته بود: سیم کارت های شخصی که تعداد 100 یا 200 پیغامک را ارسال نمایند در حکم ارسال نماینده پیغامک انبوه مزاحم تلقی شده و بدون احتیاج به شکایت مشترکان و بدون توجه به محتوای پیغامک توسط رگولاتوری قطع می شوند.

به استناد آمار رگولاتوری در حال حاضر تعداد مشترکان تلفن همراه 93 میلیون نفر و ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور 113 درصد است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای شناسایی سیم کارت های شخصی ارسال نماینده پیغامک انبوه تبلیغاتی، از فرآیندهای هوش مصنوعی و تحلیل رفتار مشترکان استفاده می نماید. در این زمینه طبق دستورالعملی که به اپراتورهای موبایل داده شده که سیم کارت های شخصی ارسال نماینده پیغامک های تبلیغاتی شناسایی می شوند. آنالیز رگولاتوری حاکی از آن است که از این سیم کارت ها تنها برای ارسال پیغامک انبوه استفاده می گردد و سرویس دیگری روی آنها فعال نیست. از این رو بر مبنای حجم زیادی از پیغامک که ارسال می گردد این تخلف قابل شناسایی بوده و اپراتورها شماره های متخلف را به رگولاتوری گزارش می نمایند.

از آنجا که ارسال پیغامک تبلیغاتی ناخواسته، تخلف محسوب می گردد، رگولاتوری در صورت دریافت شکایت و درخواست از مردم نیز نسبت به قطع این سرویس اقدام می نماید.

مشترکان موبایل می توانند با شماره گیری کد دستوری ستاره هشتصد مربع (800#) قطع سرویس پیغامک های انبوه تبلیغاتی، ارزش افزوده و تبلیغ از خط شخصی را درخواست نمایند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 147

به "قطع 128 هزار و 816 سیم کارت شخصی به دلیل ارسال پیامک تبلیغی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع 128 هزار و 816 سیم کارت شخصی به دلیل ارسال پیامک تبلیغی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید