لیست تحریم های مسکو بر روی میز بایدن، اعمال محدودیت های جدید برای خرید سهام های دولتی روسیه

به گزارش مجله عکسفا، رسانه آمریکایی بلومبرگ مدعی شده است که کاخ سفید بدنبال افزایش تحریم ها علیه روسیه و به وسیله تمدید و گسترش محدودیت ها برای خرید سهام های دولتی این کشور است.

لیست تحریم های مسکو بر روی میز بایدن، اعمال محدودیت های جدید برای خرید سهام های دولتی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش به نقل از وبگاه بلومبرگ، در حالی که بسیاری از مقامات ارشد کاخ سفید تاکید نموده اند که آمریکا بدنبال افزایش تنش ها با روسیه نیست، بعضی مقامات آمریکایی آگاه مدعی شده اند که واشنگتن میخواهد مواردی را به لیست تحریم های مسکو بیافزاید.

براساس این ادعا، دولت آمریکا به ریاست جو بایدن، در حال آنالیز دقیق نحوه رفتار و واکنش روسیه به وضع تحریم های جدید علیه این کشور است.

از این رو با توجه به گفته مقامات آمریکایی در صورتی که مسکو به فعالیت های شرورانه خود سرانجام ندهد، واشنگتن نیز تحریم های بیشتری را علیه روسیه اعمال خواهد نمود.

یکی از مواردی که کاخ سفید بدنبال آن است، تمدید و گسترش محدودیت ها برای خرید سهام های دولت روسیه از سوی مؤسسات اقتصادی آمریکایی است که گویا از ژوئن سال 2021، بانک ها و مؤسسات اقتصادی آمریکایی نمی توانند سهام ها و اوراق قرضه پرسود روسیه را در زمان عرضه اولیه آن ها خریداری نمایند، اما می توانند آن ها را به صورت دست دوم تحت مالکیت داشته باشند.

باتوجه به اینکه روسای جمهور دو کشور روسیه و آمریکا چندی پیش مذاکراتی را انجام داده اند، اما پس از آن واشنگتن اقدام به اعمال تحریم های جدید علیه روسیه کرد که مقامات روس این اقدام آمریکا را غیرمنطقی دانسته و گفته اند که تحریم های متقابلی را اعمال خواهند کرد.

آمریکا تحریم هایی علیه 12 فرد روس و 20 نهاد این کشور با اتهام مداخله در انتخابات و حملات سایبری از سوی مسکو اعمال کرد و علاوه بر آن، 10 دیپلمات روس را از خاک این کشور اخراج کرد؛ این دیپلمات ها به جاسوسی متهم شده اند.

از این رو مسکو در واکنش به تحریم های آمریکا علیه روسیه تعدادی از مقامات عالی رتبه فعلی و سابق واشنگتن را که در اجرای سیاست ضد روسیه نقش داشته اند، از ورود به این کشور محروم کرد.

دفتر ریاست جمهوری فنلاند نیز پیشنهاد نموده است تا میزبان ملاقات میان جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، و ولادیمیر پوتین همتای روس او، باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1570

به "لیست تحریم های مسکو بر روی میز بایدن، اعمال محدودیت های جدید برای خرید سهام های دولتی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست تحریم های مسکو بر روی میز بایدن، اعمال محدودیت های جدید برای خرید سهام های دولتی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید