موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد

به گزارش مجله عکسفا، موشک غول پیکر سامانه پرتاب فضایی ناسا (SLS) به سمت ماه پرتاب شد تا آغازگر ماموریت آرتمیس 1 باشد.

موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد

به گزارش ایسنا، ماموریت آرتمیس 1 با پرتاب موشک ناسا که کپسول اوریون نیز بر فراز آن نصب بوده است امروز در ساعت 1:48 بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (10:18 صبح به وقت تهران) شروع شد.

این موشک که از پایگاه فضایی کندی ناسا در کیپ کاناورال، فلوریدا پرتاب شده است قرار بود بسیار زودتر از این ماموریت خود را شروع کند، اما نقص فنی، مسائل آب و هوایی و موارد دیگر باعث تعویق چندین باره این ماموریت مهم شد. پرتاب امروز نیز با تاخیری 44 دقیقه ای روبرو شد.

موشک ناسا در ابتدا قرار بود در ماه اوت (مرداد-شهریور) سفر خود را شروع کند، اما این ماموریت لغو و به ماه سپتامبر (شهریور-مهر) موکول شد. اما ماه مهر هم زمان مناسبی برای پرتاب آرتمیس 1 نبود و در نهایت این ماموریت امروز، شروع شد. انتظار می رود اوریون چندین ساعت پس از پرتاب اولین نما از زمین را ثبت و با ما به اشتراک بگذارد. زمان انتشار زمین از منظر کپسول اوریون بستگی به عواملی، چون زمان پرتاب و سلامت کپسول دارد.

ماموریت آرتمیس 1، اولین مورد از سری ماموریت های آرتمیس ناسا است که پیش از این اعلام شده بود قرار است طی سه ماموریت دنبال گردد و ناسا به تازگی خبر از اضافه شدن چهارمین مورد از ماموریت های آرتمیس داده است.

آرتمیس1، نخستین ماموریت در برنامه آرتمیس ناسا است که هدف از آن حضور دائمی انسان در ماه و اطراف آن تا سرانجام دهه 2020 است. طی ماموریت آرتمیس1، کپسول اوریون به سفری بدون سرنشین به مدار ماه خواهد رفت. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، آرتمیس2، فضانوردان را در سال 2024 به مدار ماه خواهد برد و آرتمیس3 در سال 2025 یا 2026، اولین زن و اولین فرد رنگین پوست را در نزدیکی قطب جنوب ماه فرود خواهد آورد.

ناسا به تازگی خبر از دومین سفر بشر به ماه طی ماموریت آرتمیس 4 داده است و مقامات آژانس فضایی ناسا در گزارشی تایید نموده اند که دومین فرود بشر روی ماه در 50 سال گذشته طی ماموریت آرتمیس 4 انجام خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1401 بروزرسانی: 25 آبان 1401 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 2142

به "موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک ناسا به سمت ماه پرتاب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید