پول حاصل از فروش نفت باید صرف توسعه زیرساخت ها شود

به گزارش مجله عکسفا، رئیس جمهوری گفت: می گویند پول نفت را در بودجه خرج نکنیم، بله اینکه پول نفت را در بودجه جاری صرف نکنیم حرف درستی است، اما پول حاصل از فروش نفت را باید برای توسعه زیرساخت های کشور هزینه کنیم.

پول حاصل از فروش نفت باید صرف توسعه زیرساخت ها شود

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، امروز (چهارشنبه، 10 دی ماه) در نشست هیئت دولت به ایجاد بعضی دوقطبی های نادرست در جامعه اشاره کرد و گفت: بعضی موارد شاهد دوقطبی هایی در کشور هستیم که واقعیت ندارد و ناصحیح و کاذب است، اینکه گفته می شود نفت را بفروشیم یا نفروشیم، کم بفروشیم یا زیاد بفروشیم، چرا درباره مسئله به این روشنی باید بحث شود.

وی با تأکید بر اینکه باید نفت را تولید کنیم و بفروشیم و این حق ماست، افزود: اگر یک لحظه هم زودتر بتوانیم حق خود را پس بگیریم، در آن تردید نمی کنم و برای تحقق آن همه تلاش خود را انجام می دهیم.

پول نفت اگر برای توسعه بخش صنعت نفت و بودجه عمرانی هزینه شود، اشکالی ندارد

رئیس جمهوری شرح داد: می گویند پول نفت را در بودجه خرج نکنیم، بله اینکه پول نفت را در بودجه جاری صرف نکنیم حرف درستی است، اما پول حاصل از فروش نفت را باید برای توسعه زیرساخت های کشور هزینه کنیم و اگر برای توسعه بخش صنعت نفت و بودجه عمرانی و توسعه زیرساخت های کشور هزینه شود، اشکالی ندارد.

روحانی با بیان اینکه در این دولت تا امروز 61 هزار و 400 میلیارد تومان برای امور عمرانی پرداخت شده و نسبت به پارسال 70 درصد رشد داشته ایم، بیان نمود: این یک افتخار بزرگ برای دولت است و آیا دولت بهتر از این باید مدیریت خود را نشان دهد؟

وی با اشاره به اینکه در شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور، یک روز پرداخت حقوق هیچ کارمندی با تأخیر روبه رو نشده است، گفت: آن روزها که پول نفت داشتیم حقوق کارمندان گاه از 5 تا 10 روز به تأخیر می افتاد.

رئیس جمهوری با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش نفت برای توسعه کشور و حمایت و توانمندسازی قشور ضعیف جامعه هزینه خواهد شد، افزود: هیچ دولتی در تاریخ انقلاب نمی تواند ادعا کند که مانند دولت یازدهم و دوازدهم حامی اقشار کم درآمد بوده است و نمونه شاخص و روشن این حمایت، برق و گاز امید است که با هدف کمک به اقشار ضعیف و کاهش مصرف، برای کم مصرف ها رایگان شده است.

روحانی با بیان اینکه بیاییم پول نفت را در زیرساخت های کشاورزی، بیوتکنولوژی، ای سی تی، هوافضا و تکنولوژی های نو هزینه و در کشور تحول ایجاد کنیم، شرح داد: بله این غلط است که با پول نفت حقوق کارمند را پرداخت کنیم و این پول باید برای توسعه کشور در زیرساخت ها هزینه شود.

باید تلاش کنیم بیشتر از روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت بفروشیم

وی ادامه داد: نه تنها 2 میلیون و 300 هزار بشکه، بلکه باید تلاش کنیم بیشتر از این مقدار نفت بفروشیم. ما باید با فروش بیشتر نفت خود، به آمریکا، صهونیست ها و کسانی که نمی خواهند موفقیت ما را ببینند، تودهنی و سیلی بزنیم.

رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه توقع ما از مجلس تشویق دولت است، گفت: نزدیک به نیمی از سال دیگر را این دولت هست و به مردم نشان می دهیم که می توانیم نفت را تولید و صادر کنیم.

روحانی با اشاره به پنجشنبه های افتتاح طرح های ملی و توسعه ای در کشور شرح داد: پنجشنبه گذشته شاهد افتتاح مسرور کننده طرح های پتروشیمی در کشور بودیم، طرح های افتتاح شده پتروشیمی در این دولت به عدد 10 رسید که تا انتها دولت به 17 طرح بزرگ پتروشیمی می رسد.

افتتاح طرح های پتروشیمی افتخار ملی برای همه مردم و کشور است

وی اظهار کرد: در آغاز فعالیت دولت یازدهم تولید پتروشیمی کشور 56 میلیون تن بود که تا انتها دولت دوازدهم به 100میلیون تن افزایش خواهد یافت و ارزش محصولات پتروشیمی از سال 92، 11 میلیارد دلار بود که تا انتها این دولت این رقم به 25 میلیارد دلار خواهد رسید. این افتخار برای حسن روحانی و این دولت نیست، این یک افتخار ملی برای همه مردم و کشور است که نباید از بیان آن دریغ کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1385

به "پول حاصل از فروش نفت باید صرف توسعه زیرساخت ها شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پول حاصل از فروش نفت باید صرف توسعه زیرساخت ها شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید