پیگیری تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان

به گزارش مجله عکسفا، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: به شرایط خاص ترم حاضر و موضوع معافیت تحصیلی دانشجویان ترم آخر با معاونت وظیفه ناجا برای تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان در حال رایزنی هستیم.

پیگیری تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در مدارس کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری مجله عکسفا از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، مجتبی صدیقی در جلسه امروز مسئولان سازمان امور دانشجویان و دبیران مناطق دهگانه دانشجویی که به شکل ویدیو کنفرانس برگزار گردید؛ گفت: به علت تعطیلی موقت دانشگاه ها به خاطر کرونا، ممکن است کارکنان بخش های خوابگاهی و تغذیه در بعضی دانشگاه ها با مشکل روبرو شوند که در این زمینه با نهاد نظارتی در حال رایزنی هستیم تا امکان پرداخت حداقل حقوق به آنها فراهم و از بیکاری مجله عکسفان جلو گیری گردد.

صدیقی در این نشست از معاونان دانشجویی دانشگاه های خواست با توجه به شرایط پیش آمده نسبت به تشکیل جلسات شوراهای انضباطی به شکل حضوری یا مجازی اقدام و با حداکثر مساعدت ممکن به دانشجویان پرونده ها را آنالیز نمایند.

وی اضافه نمود: توصیه می گردد کمیسیونهای موارد خاص نیز جلسات خودرا برگزار نمایند تا پرونده دانشجویان در این کمیسیونها به سرعت تصمیم گیری شده و دانشجویی با مشکل خاص تحصیلی در این ترم روبرو نگردد.

رئیس سازمان امور دانشجویان از ایجاد تسهیلات برای باز پرداخت وام ها اطلاع داد و گفت: باز پرداخت وام ها توسط دانش آموختگان از اسفندماه گذشته تا اردیبهشت ماه جاری به مدت سه ماه تعلیق شد و امکان ثبت نام دانشجویان برای دریافت وام نیز تا 15 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان سیاست کنونی وزارت علوم را شیوه آموزش مجازی نام برد و گفت: علاوه بر حمایت دانشگاه های کشور از این شیوه و استمرار آن باید توجه نمود که این شیوه فعلا تنها راه تداوم آموزش می باشد و باید متناسب با امکانات آن به صورت واقع بینانه از آن بهره برد.

صدیقی تاکید نمود: بازگشایی مجدد احتمالی دانشگاه ها شرایط خاصی را از نظر رعایت موارد بهداشتی لازم دارد و دانشگاه ها باید آمادگی های لازم را بتدریج کسب نمایند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در زمینه شیوه انتخاب دانشجویان نمونه با توجه به شرایط جدید گفت: دانشگاه ها نظرات خودرا در این خصوص به معاونت دانشجویان داخل سازمان ارایه نمایند.

وی اضافه نمود: بسیاری از دانشجویان غیر ایرانی شاغل به تحصیل در ایران کشور را ترک نموده و به صورت آنلاین و مجازی پیگیر آموزش های خود هستند ولی اگر دانشجویی خواستار حذف ترم انتخابی خود بود دانشگاه ها مساعدت نمایند.

رئیس سازمان امور دانشجویان در ادامه گفت: با توجه به تعطیلی موقت دانشگاه ها به علت ویروس کرونا و جایگزینی آموزش مجازی به جای حضوری، نحوه مساعدت به دانشجویان شهریه پرداز در زمینه شهریه نیمسال دوم در وزارت علوم دست آنالیز است.

لازم به ذکر است در این نشست ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان ، محمد رضا علم معاون امور دانشجویان داخل ، علی پرهیزکار معاون پشتیبانی و مدیریت منابع ، دکتر جاماسب نوزری مدیر کل امور دانشجویان داخل حضور داشتند.

4084/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 927

به "پیگیری تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید