تور ارزان فیلیپین: صادرات آب شیرین کن خورشیدی ایرانی به فیلیپین

به گزارش مجله عکسفا، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر ستاد توسعه فناوری نانو از صادرات 3 آب شیرین کن خورشیدی که به همت محققان شرکت های دانش بنیان و فناوری نانو به فراوری رسیده به فیلیپین اطلاع داد.

تور ارزان فیلیپین: صادرات آب شیرین کن خورشیدی ایرانی به فیلیپین

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور ارزان فیلیپین همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،سعید سرکار در حاشیه نمایشگاه دستاورد های حوزه نانو گفت: همه این محصولات با حمایت مستقیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ثمر رسیده است.

به گفته دبیر ستاد نانو، این محصولات طرح های مازادی بوده که معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه فناوری نانو بودجه ای جداگانه تخصیص داده است. وی اضافه نمود: هدف از این کار رسوخ فناوری نانو به صنایع مختلف و حل مسائل و چالش های صنعتی است.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه بسیاری از محصولاتی که در این نمایشگاه وجود دارد در حوزه واردات با چالش روبرو هستند، گفت: این محصولات به علت قیمت گزاف یا تحریم ها قابل واردات به کشور نبودند از این رو به وسیله محققان کشور به فراوری رسیدند.

آقای سرکار اضافه نمود: نمونه های ایرانی این محصولات آماده ورود بازار بوده و می تواند کارایی و رقابت پذیری محصولات ایرانی را ارتقا دهد.

وی با اشاره به اینکه بعضی از این محصولات پیش از ورود به بازار داخلی به کشور های دیگر صادر شده اند، گفت: سه دستگاه آب شیرین کن خورشیدی هفته گذشته به فیلیپین صادر شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ادامه داد: این محصول می تواند کاربرد بسیاری در آفریقا داشته باشد که شبکه برق گسترده و پیشرفته ندارند. سرکار اضافه نمود: ظرفیت های بسیار بالایی در کشور وجود دارد و این حوزه به توجه بیشتری احتیاج دارد.

وی گفت: اعتقاد داریم بودجه معاونت علمی باید 20 هزار میلیارد تومان در سال باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 1937

به "تور ارزان فیلیپین: صادرات آب شیرین کن خورشیدی ایرانی به فیلیپین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان فیلیپین: صادرات آب شیرین کن خورشیدی ایرانی به فیلیپین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید