فارابی از ساختمان فعلی نمی رود، مذاکرات با نماینده سازمان بازرسی

به گزارش مجله عکسفا، به گزارش خبرنگاران، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و معاون اقتصادی اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل پیگیری های سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر لزوم تغییر کاربری ساختمان متعلق به بنیاد سینمایی فارابی (که در بخشی از ساختمان تاریخی قوام السلطنه واقع است) به موزه، روز شنبه 28 آذرماه در محل این بنیاد حضور پیدا نموده و توضیحات مکتوب و شفاهی را در این ارتباط ارائه کردند.

فارابی از ساختمان فعلی نمی رود، مذاکرات با نماینده سازمان بازرسی

جهت دریافت خدمات طراحی و بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

موضوع تغییر کاربری ساختمان بنیاد سینمایی فارابی به موزه در دولت دهم توسط سازمان بازرسی کل کشور مطرح شد و مسئولان وقت و فعلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این پیگیری ها، توضیحات مکتوب و شفاهی ارائه کردند و پیشنهاد سازمان بازرسی کل کشور را مبنی بر تغییر کاربری ساختمان فعلی بنیاد سینمایی فارابی به دلیل مشکلاتی که برای این بنیاد پیش خواهد آورد به صلاح ندانستند.

براساس پیگیری خبرنگاران در جریان بازدید دو روز پیش علاوه بر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، مسئولان معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مدیرکل فرهنگ و رسانه سازمان بازرسی کل کشور و سید محمد بهشتی به عنوان اولین مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در دهه 60 و عضو فعلی هیات امنای بنیاد فارابی حضور داشتند.

در این جلسه علی جنتی، حجت الله ایوبی و علیرضا تابش بر تعامل وزارت ارشاد، سازمان سینمایی و بنیاد فارابی با سازمان بازرسی کل کشور برای پیگیری پیشنهادهای آن سازمان در زمینه های مختلف تاکید کردند و حضور بنیاد فارابی در خانه قوام را از بدو تاسیس بنیاد با هماهنگی و مجوزهای داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام و در عین حال بر تعامل همیشگی بنیاد و سازمان میراث فرهنگی در بهره برداری از این ساختمان تاکید کردند.

سید محمد بهشتی نیز با تاکید بر تاریخچه استقرار بنیاد فارابی در خانه تاریخی قوام السلطنه، فعالیت فرهنگی هنری بنیاد فارابی را همسو با اهداف و مقررات میراث فرهنگی دانست و در نهایت مقرر شد با توجه به تعاملات دو دستگاه دولتی یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، در چارچوب مقررات میراث فرهنگی این بنا همچنان در اختیار بنیاد سینمایی فارابی باشد و همچنین چارچوب های حفاظتی و مرمتی میراث فرهنگی در این بنای تاریخی رعایت گردد.

تابش مدیر عامل بنیاد فارابی پس از انتصاب به عنوان مدیر بنیاد سینمایی فارابی از توجه جدی به این عمارت تاریخی سخن گفته و در صحبت های خود به امضای تفاهمنامه ای جهت بهسازی و مرمت خانه قوام و بنیاد فارابی و موزه آبگینه که در بخش اصلی این محوطه تاریخی واقع شده است، اشاره نموده بود.

تابش پیش از این مدیرکل حوزه ریاست و مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 677

به "فارابی از ساختمان فعلی نمی رود، مذاکرات با نماینده سازمان بازرسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارابی از ساختمان فعلی نمی رود، مذاکرات با نماینده سازمان بازرسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید