کرونایتان بخیر آقای تاج!

به گزارش مجله عکسفا، این پول ها متعلق به مردم ایران است و آقازاده ها در حال توسعه فساد در این مملکت هستند. وقتی هم کسی می خواهد برخورد کند، اول تهدید می شود و بعدش می گویند پسر فلان مسئول است و نمی شود با او برخورد قانونی کنیم. در همین فدراسیون هر زمان که بحث مالی و حیف ومیل بیت المال به وجود می آمد، قلب یکی درد می گرفت و خود را بستری می کرد. هنوز زمان زیادی از این صحبت های محمد دادگان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال نمی گذرد. مشخص است که روی صحبت پایانی دادگان با مهدی تاج، دیگر رئیس سابق فدراسیون فوتبال است که ظاهرا به دلیل مسائل قلبی از فدراسیون فوتبال ایران استعفا داد و رفت.

کرونایتان بخیر آقای تاج!

دادگان در تازه ترین صحبت هایش به مورد جدیدتری اشاره می کند که دوباره، مشکل قلبی مهدی تاج را زیر سؤال می برد. او خیلی صریح می گوید هروقت پای حساب کشیدن از رئیس فدراسیون فوتبال سابق به میان آمده، خودش را به مریضی زده تا از سؤال وجواب ها در امان باشد.

عجیب آنکه درست قلب مهدی تاج، بعد از جلسه بازپرسی مانندش در مجلس شدیدا درد گرفت و تصمیم گرفت استعفا دهد. از تاج در آن جلسه درباره موضوع مبلغ قرارداد عجیب وغریب مارک ویلموتس پرسیده شده بود و او هم دفاعیاتی هرچند ضعیف ارائه کرد. بعد از آن جلسه تاج که خودش را در قامت برنده این کارزار می دید، برای مجلسی ها خط ونشان کشید که باید بابت اتهاماتی که به او زده اند عذرخواهی کنند، ولی بعد ها عده ای از کنندگان مجلس عنوان کردند ادعایشان درباره رقم قرارداد مارک ویلموتس کاملا درست بوده و تاج باید از طرف نهاد های بازرسی مورد بازپرسی قرار بگیرد.

آغاز تغییرات و آغاز افشاگری

با رفتن مهدی تاج و البته با آمدن نبی به عنوان دبیرکل و صدالبته کم شدن تأثیر محمدرضا ساکت در امور اجرائی فدراسیون فوتبال، حالا تقریبا هر هفته سندی منتشر می گردد که مدیریت رؤسای قبلی فدراسیون، خاصه مهدی تاج را زیر سؤال می برد؛ روندی که اگرچه دیر، ولی بالاخره آغاز شده و حالا مشخصا باید مهدی تاج و دیگر همکارانش از جمله محمدرضا ساکت در صحنه حاضر شوند و درباره ابهامات به وجودآمده صحبت کنند.

مهم ترین موضوعی که این روز ها مطرح شده، بحث پاداش 25 درصدی کی روش از صعود به جام جهانی فوتبال است؛ درواقع در شرایطی که عنوان شده بود کی روش 10 درصد از حق ایران در راه رسیدن به جام جهانی را به عنوان پاداش برمی دارد، حالا مشخص شده این رقم تا 25 درصد افزایش پیدا کرده است. فدراسیون فوتبال گفته این 25 درصد همان 10 درصد پاداش است به علاوه حقوق معوقه کی روش که همگی از محل پاداش های فیفا پرداخت شده است. تا اینجای کار ایرادی به این بحث وارد نیست، ولی موضوع اصلی به صحبت های قبلی مهدی تاج برمی گردد که عنوان کرده بود دستمزد کی روش از محل درآمد های ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت شده است! تناقضی بزرگ که نشان می دهد هنوز هم چند جای کار می لنگد.

موضوع مهم دیگر، اما شایعه داشتن طلب 10 میلیون دلاری فدراسیون ایران از فیفاست که چندی پیش مشخص شد هرگز چنین عدد و رقمی وجود خارجی ندارد و همه این پول ها خرج شده؛ بخشی از آن مشخص شده که صرف چه چیز هایی شده، ولی بخش دیگرش هنوز جای سؤال دارد. سؤال اصلی، اما این است که چرا تاج و همکارانش همواره روی رقم 10 میلیون دلار طلبشان از فیفا اصرار می کردند و آن را مثل پتکی بر سر دولت می کوبیدند، ولی حالا که مشخص شده چنین طلبی وجود ندارد، روشنگری صورت نمی گیرد.

موضوع اخیر تاج با مجلسی ها هم که هنوز سر جای خودش است؛ او متهم به بستن قرارداد عجیب و سنگین سه میلیون یورویی با ویلموتس و دستیارانش است. فدراسیون و البته خود تاج بار ها چنین خبری را تکذیب کرده اند، ولی هیچ سند و مدرکی در این زمینه رو نشده است. سند و مدرکی رو نشده که هیچ، گفته می گردد مارک ویلموتس هم از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده و به دنبال دریافت جریمه شش میلیون یورویی است! موضوعی که اگر درست باشد، به معنای خاتمه فوتبال و ورشکستگی مطلق آن است.

درباره اساسنامه و تخلفات رخ داده در آن هم که به نظر نمی رسد نیاز به نوشتن زیادی باشد؛ فدراسیون فوتبال در هشت سال اخیر که مهدی تاج در هر دو فدراسیون کار کرده و چهار سال دومش را رئیس بوده، با اساسنامه غیرقانونی اداره شده و خود همین موضوع بار ها اتفاقات غیرقانونی دیگری را در پی داشته است.

شستا را هم از قلم نیاندازید

اگر تصور گردد مسائل فدراسیون تاج و ساکت فقط مربوط به دلار هایی است که سرنوشت عجیب وغریبی پیدا کرده اند اشتباه است؛ این فدراسیون همین الان باید چک 30 میلیاردتومانی یکی از نهاد های وابسته به شستا را پاس کند و آه در بساط ندارد. موعد این چک از قرار مربوط به روز گذشته بوده، ولی نه خبری از رئیس سابق فدراسیون فوتبال است و نه سکه ای بی ارزش در حساب فدراسیون فوتبال. ماجرا از این قرار است که فدراسیون فوتبال در تأمین قسط اول دستمزد مارک ویلموتس به بن بست خورده بود و با پیشنهاد دولت، دو میلیون یورو از شستا قرض گرفت تا به مارک ویلموتس بدهد.

تاج آن زمان گفته بود این رقم را اواخر فروردین پس می دهد و چکی 30 میلیاردتومانی هم در این بین نوشته شده، ولی حالا فدراسیونی ها روش دیگری را در پیش گرفته و می گویند شستا اسپانسر تیم ملی است و نباید به دنبال پولش باشد، چون بخشی از هزینه اسپانسربودن را داده است! در آن طرف هم شستا تحت فشار است که از پول کارگران بیچاره برای فدراسیون فوتبال هزینه کرده و حالا به نظر می رسد آن ها هم راغب به اسپانسرماندن تیم ملی نیستند و طلبشان را می خواهند.

کرونایتان بخیر آقای تاج!

برای پاسخ دادن به همه مطالبی که در بالا عنوان شد، نیاز به فردی است که پاسخ گو باشد؛ فرد که نه، نیاز به مهدی تاجی است تا پاسخ گو باشد. تاج، اما فعلا در ایران نیست و شاید هم نیازی نبیند در ایران باشد. او هفته ها قبل راهی سفر اروپا شده و گفته می گردد در اسپانیا و البته آلمان در حال تردد است.

تاج بعد از مطرح شدن بخشی از این ابهامات اولیه در اینستاگرامش پیامی نوشت و تهدید کرد که به زودی درباره همه چیز افشاگری می کند و دست متقلبان را رو می کند. به زودی تاج که از راه نرسیده و حالا همشهری آنلاین خبر داده که مهدی تاج در فرانکفورت آلمان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری شده. عجیب آنکه رسانه های نزدیک به او بلافاصله بعد از انتشار این خبر نوشته اند حالش خوب است و فردا (فردای انتشار خبر) از بیمارستان مرخص می گردد.

یحتمل برای سپری کردن دوران قرنطینه بعد از کرونا هم که نیاز به منطقه ای خوش آب وهواتر است، پس نباید فعلا منتظر بازگشت مهدی تاج به ایران و البته پاسخ گویی او درباره ابهامات مختلف بود. البته که هم زمان شدن کرونایی بودن تاج با افشاشدن این همه سند درباره مدیریت بحث برانگیز فدراسیون فوتبال هم جای سؤال دارد. آن قدر مبهم که به نظر می رسد باید یک بار دیگر صحبت های چند روز پیش محمد دادگان مرور گردد. این پول ها متعلق به مردم ایران است و آقازاده ها در حال توسعه فساد در این مملکت هستند. وقتی هم کسی می خواهد برخورد کنند، اول تهدید می گردد و بعدش می گویند پسر فلان مسئول است و نمی گردد با او برخورد قانونی کنیم. در همین فدراسیون هر زمان که بحث مالی و حیف ومیل بیت المال به وجود می آمد، قلب یکی درد می گرفت و خود را بستری می کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ak3fa.ir شناسه مطلب: 921

به "کرونایتان بخیر آقای تاج!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونایتان بخیر آقای تاج!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید